mapa strony   |
SmodCMS

 

IX Turniej Piłki Nożnej o "Puchar Lata"

W dniu 09 sierpnia 2015r. w Gręzówce odbył się IX Turniej Piłki Nożnej o „Puchar Lata”. Poziom rozgrywek, wyrównana rywalizacja i gorący doping kibiców stanowiły przedsmak zbliżającego się piłkarskiego sezonu.

W turnieju do zawodów stanęły drużyny: ULKS Dębowica, LZS „SOKÓŁ” Krynka oraz LZS „ORZEŁ” Zalesie. Gospodarze LZS „GRĘZOVIA” Gręzówka wystawili dwie drużyny, seniorów i juniorów.

Zawody wspólnie otworzyli: prezes ANR w Warszawie Leszek Świętochowski, radni Powiatu Łukowskiego Krzysztof Fornal i Krzysztof Woliński, prezes LZS „GRĘZOVIA” Gręzówka Stanisław Stępniewski oraz sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS Zbigniew Wiącek.

Na wstępie Krzysztof Fornal powitał przybyłych gości, sędziów prowadzących zawody oraz uczestniczące drużyny. Leszek Świętochowski wskazując, że ważniejsze niż zwycięstwo, jest dzisiaj podjęcie samej rywalizacji, życzył dobrego piłkarskiego święta. Następnie przekazał dla każdej z drużyn piłkę nożną, a gospodarzom treningowe koszulki.

Rozgrywki o „Puchar Lata” odbyły się w systemie grupowo-pucharowym. W wyniku losowania drużyny utworzyły dwie grupy.

I tak, w grupie A zagrały:

 1. LZS „GRĘZOVIA” Gręzówka II,
 2. LZS „SOKÓŁ” Krynka,
 3. ULKS Dębowica.

Natomiast w grupie B znalazły się:

 1. LZS „ORZEŁ” Zalesie,
 2. LZS „GRĘZOVIA” Gręzówka I.

Poszczególne spotkania grupowe zakończyły się następującymi rezultatami:

 • Gręzówka II - Krynka (1:2),
 • Zalesie - Gręzówka I (0:2),
 • Gręzówka II - Dębowica (0:3),
 • Krynka - Dębowica (2:1).

Mecz o najniższe miejsce na podium pomiędzy: LZS-em „ORZEŁ” Zalesie a ULKS-em Dębowica w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem (1:1). O zwycięstwie zdecydowały dopiero rzuty karne, które lepiej wykonywała Dębowica (5:4).

W finale turnieju zagrali: LZS „GRĘZOVIA” Gręzówka I oraz LZS „SOKÓŁ” Krynka. Mecz toczący się w szybkim tempie, tradycyjnie już wywołał najwięcej emocji. Wygrała „GRĘZOVIA” I wynikiem (3:0).

Klasyfikacja końcowa turnieju ukształtowała się następująco:

 1. miejsce: LZS „GRĘZOVIA” Gręzówka I,
 2. miejsce: LZS „SOKÓŁ” Krynka,
 3. miejsce: ULKS Dębowica,
 4. miejsce: LZS „ORZEŁ” Zalesie,
 5. miejsce: LZS „GRĘZOVIA” Gręzówka II.

Podczas podsumowania turnieju Krzysztof Fornal, Stanisław Stępniewski oraz Zbigniew Wiącek wręczyli drużynom pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Główne trofeum „Puchar Lata” po roku przerwy powróciło do Gręzówki. Uhonorowano również najlepszego zawodnika turnieju. Został nim Jakub Dołęga z Gręzówki.

Na zakończenie podziękowano gospodarzom z Gręzówki za przygotowanie turnieju oraz za zorganizowanie go na wysokim poziomie.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2015-08-13 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów