mapa strony   |
SmodCMS

 

Stypendia, nagrody i wyróżnienia w Gminie Łuków

Troje uczniów otrzymało stypendia Gminy Łuków oraz ośmioro – nagrody i wyróżnienia Wójta Gminy Łuków.

Stypendystami zostali Martyna Czerepińska ze Świdrów, Hubert Krasuski z Zalesia i Aleksandra Kopeć z Sięciaszki Pierwszej.

Martyna jest uczennicą Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Łukowie. Uzasadnieniem do przyznania stypendium jest bardzo wysoka średnia ocen – 5,54, wzorowe zachowanie oraz sukcesy sportowe i naukowe – I miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów młodszych w Kickboxingu Light-Contact i Pointfighting, a także wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

Hubert – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, poza wysoką średnią ocen – 5,06 i bardzo dobrym zachowaniem, odnosi znaczące sukcesy sportowe. Ostatnie to III miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach oraz V miejsce w Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym i stylu wolnym.

Aleksandra – uczennica Gimnazjum Nr 3 w Łukowie, to zdobywczyni II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w pływaniu na 50 i 100 m stylem klasycznym. Uzasadnieniem przyznania jej stypendium jest także wzorowe zachowanie i średnia ocen na poziomie 4,54.

Nagrody i wyróżnienia Wójta Gminy Łuków otrzymali:

  • Aleksandra Dziedzic z Gołąbek,
  • Bartosz Karwowski z Zalesia,
  • Klaudia Karwowska z Zalesia,
  • Wiktoria Karwowska z Zalesia,
  • Dorian Siekierzyński z Łazów,
  • Szymon Szczygielski z Klimek,
  • Anna Grochowska z Dminina,
  • Bartosz Prusinowski z Łazów.

Aleksandra Dziedzic - uczennica Gimnazjum w Gołąbkach, jest laureatką I miejsca indywidualnie w powiecie i I miejsca drużynowo w rejonie w tenisie stołowym. Bartosz Karwowski jest uczniem Gimnazjum w Zalesiu, dziedziną sportową, w której odnosi sukcesy, są zapasy. Ostatnie to I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego i III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików w Chełmie.

Klaudia Karwowska i Wiktoria Karwowska – podobnie, jak Bartosz, trenują zapasy i odnoszą w nich sukcesy. Obie są laureatkami I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w Koronowie – Klaudia laureatką V miejsca, Wiktoria – IV miejsca. Pierwsza z nich jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Zalesiu, druga – uczennicą Gimnazjum w Zalesiu.

Dorian Siekierzyński jest laureatem II miejsca w Mistrzostwach Polski kadetów młodszych w Kickboxingu Light-Contact i I miejsca w Pointfighting. Uczęszcza do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Łukowie.

Szymon Szczygielski jest uczniem Gimnazjum w Gręzówce. Jego osiągnięcia to II miejsce w powiecie łukowskim w skoku wzwyż i II miejsce drużynowo w rejonie w piłce nożnej.

Anna Grochowska wywalczyła I miejsce w powiecie i w rejonie w drużynowym tenisie stołowym. Jest uczennicą Gimnazjum w Gołąbkach, jej średnia ocen to 5,06.

Bartosz Prusinowski – uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Łukowie, zdobył I miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów młodszych w Kickboxingu Light-Contact i III miejsce w Pointfighting. Średnia ocen Bartosza to 4,09, zachowanie dobre.

Uroczystość wręczenia stypendiów, nagród i wyróżnień odbyła się w dniu 16 października w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Łuków. W imieniu Wójta wręczyli je zastępca wójta – Wojciech Szczygieł i dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego – Bogdan Wiącek.

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2015-10-23 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów