mapa strony   |
SmodCMS

 

XV Dzień Papieski - GBP Dąbie

W niedzielę 11 października 2015r. obchodziliśmy XV Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on pod hasłem „ Jan Paweł – patron rodziny”.

Święty Jan Paweł II przekonywał, że rodzina jest drogą do szczęścia i realizacją powołania do miłości. W „Liście do rodzin” z 1994r. pisał : „Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą”. Dzień Papieski to szczególna okazja do modlitwy za rodziny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – „patrona rodzin”.

Z racji tych obchodów Henryka Sadło przy współpracy z p. Agnieszką Pniewską z Zespołu Szkół w Dąbiu zorganizowała konkurs plastyczny dla klas I – VI pod hasłem „ Rodzina widziana oczami papieża”. Przebiegał on w dwóch kategoriach wiekowych – kl. I –III i IV – VI. Zadaniem uczniów było przedstawienie dowolną techniką wizerunku dobrej, kochającej się i wzorowej rodziny chrześcijańskiej. Uczestnicy konkursu przedstawili siebie i swoich najbliższych w różnych sytuacjach życiowych, takich jak wspólne spędzanie czasu, posiłki w gronie rodzinnym, droga do kościoła, wieczorna modlitwa wszystkich członków rodziny, częste rozmowy prowadzone przez domowników.

Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i wykonane różnymi technikami, przy użyciu takich materiałów jak farby, kredki, plastelina, ususzone liście. Wysiłek każdego ucznia został doceniony, a każdy rysunek został nagrodzony.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2015-10-23 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów