mapa strony   |
SmodCMS

 

Rok kulturalny w Gminie Łuków rozpoczęty

W niedzielę 22 listopada 2015 roku w Gołąbkach zainaugurowano Rok Kulturalny w 2015/2016 w Gminie Łuków. Zorganizowana uroczystość stanowiła podsumowanie całorocznej działalności kulturalnej w dobiegającym końca 2015 roku i była również okazją do zaprezentowania dorobku kulturalnego Gminy Łuków poprzez występy istniejących zespołów ludowych, wokalnych i tanecznych działających w Gminnym Ośrodku Kultury oraz w placówkach szkolnych.

W części artystycznej wystąpiły: Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Gminy Łuków, zespoły wokalno-ludowe „Jagódki” ze Żdżar, ”Niezapominajki” z Dminina, „Kumpele” z Gręzówki, ”Zalesianki” z Zalesia oraz laureaci gminnych konkursów i festiwali wokalnych Aleksandra Niedźwiedź ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach, Aleksandra Sulej ze Szkoły Podstawowej w Rolach oraz Olga Wideńska, Klaudia Peryt, zespół Fermata i zespół Bel Canto z Zespołu Szkół w Gręzówce. W trakcie uroczystości z rąk Zastępcy Wójta Gminy Wojciecha Szczygła, Przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Federczyka i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Henryka Wysockiego, wręczone zostały podziękowania dla osób i podmiotów organizacyjnych z Gminy Łuków za udział w życiu kulturalnym w lokalnym środowisku oraz jego promocję i nobilitację na mapie kulturalnej powiatu, Lubelszczyzny i kraju. Okolicznościowymi statuetkami i dyplomami uhonorowani zostali zaproszeni na uroczystość sponsorzy i darczyńcy, bez pomocy i wsparcia których, nie przeprowadzono by wielu imprez kulturalnych. Sponsorami przedsięwzięć kulturalnych w Gminie Łuków w tym roku byli: Concordia Polska Oddz. w Łukowie, BGŻ BNP Paribas Oddz. w Łukowie, Foldruk Media Łuków, Lukman Multimedia Łuków, Inter -Com Komputery Łuków, Zakłady Mięsne „Łmeat” w Łukowie, Natura Tur Robert Janowski-Turze Rogi, Usługi transportowe Witold Krasuski Turze Rogi, LGD „Razem ku Lepszej Przyszłości – Łuków, Małgorzata i Paweł Ginter -Turze Rogi. Tytuł Złotego Sponsora Kultury Gminy w 2015 roku otrzymała firma „Vivenge” Sp. z o.o. z Siedlec, zaś Tytuł Ekstra Sponsora Kultury Gminy Łuków w latach 2010-2015 otrzymali: Państwo Bożena i Jakub Kożuchowscy ze Szczygłów Górnych, Bank Spółdzielczy w Łukowie, firma „Mel-Kan” Kazimierz Jakubiak z Ryżek, firma „Agro-Top” z Gręzówki Grzegorz Dybciak, firma „Markop” Mariola Krasodębska ze Szczygłów Górnych i firma” Łuksja” Sp. z o.o. z Łazów . Animatorów i społecznych działaczy aktywnej działalności kulturalnej w lokalnym środowisku uhonorowano okolicznościowymi statuetkami. Laureatami „Kulturalniaka 2015” zostali: Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Gminy Łuków, Robert Wysokiński z Towarzystwa Przyrodniczo-Historycznego „Orlik” oraz Kazimierz Sulej – radny Gminy Łuków z sołectwa Suleje.

Główne „trofeum kulturalne” w postaci statuetki z tytułem „Animator Kultury Gminy Łuków 2015” za całokształt pracy w sferze kultury i integracji lokalnego środowiska wręczono pani Beacie Pochman z Gręzówki, pomysłodawczyni i realizatorce wielu przedsięwzięć kulturalno-społecznych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym.

Po raz pierwszy przyznano honorowe statuetki „Serdecznego Przyjaciela Kultury Gminy Łuków”, które otrzymali: Poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski, Starosta Łukowski Janusz Kozioł i Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków Grzegorz Uss.

Uroczystość zwieńczona została degustacją przepysznych ciast i potraw regionalnych, które przygotowane zostały przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gołąbkach i w Dmininie.

Inauguracja Roku Kulturalnego 2015/2016 w Gminie Łuków zorganizowana została dzięki wielkiemu zaangażowaniu i wniesieniu dużego wkładu pracy w przygotowanie sali, dekoracji i obsługi techniczno - organizacyjnej przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników i rodziców Zespołu Szkół w Gołąbkach na czele z panią dyrektor Anną Krzęcio i Sołtysa Gołąbków pana Marka Kudlaka.

Pierwszym wydarzeniem kulturalnym rozpoczynającym nowy rok kulturalny 2015/2016 w Gminie Łuków będzie VIII Jarmark Bożonarodzeniowy, na który już teraz serdecznie zapraszamy 20 grudnia od godz. 10.00 na Placu Wolności i Solidarności w Łukowie.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2015-11-24 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
| Wróć do listy artykułów