mapa strony   |
SmodCMS

 

VIII Jarmark Bożonarodzeniowy

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się już po raz ósmy. Na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie wystawcy oferowali zarówno świąteczne kulinaria, jak i ozdoby.

Jarmark tradycyjnie organizatorzy rozpoczęli od odczytania fragmentu ewangelii mówiącej o narodzinach Jezusa Chrystusa, następnie bożonarodzeniowe przesłanie Matki Teresy z Kalkuty wyrecytował Kacper Siwiak z Sięciaszki Pierwszej. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły gości jasełka – widowisko przedstawiające narodziny Jezusa Chrystusa, w wykonaniu Grupy Teatralnej Klubu Młodych z Sięciaszki Pierwszej, pod kierunkiem Justyny Siwiak - Malon. Życzenia z okazji Świąt złożyli mieszkańcom gminy i miasta wójt Mariusz Osiak i zastępca burmistrza Marcin Mateńko, którzy następnie podzielili opłatek pomiędzy gości.

Jarmark Bożonarodzeniowy był okazją do nagrodzenia laureatów Gminnego Konkursu na Ozdobę Choinkową, w którym wzięło udział 300 dzieci z 11 placówek szkolno-przedszkolnych z terenu Gminy Łuków oraz z Przedszkola Katolickiego w Łukowie. Prace konkursowe każdy mógł nabyć, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację dziewczynki z Łukowa.

Wśród świątecznych smakołyków, oferowanych na Jarmarku, znalazły się pierogi z kapustą i grzybami, kapusta wigilijna, wiejski chleb pieczony na zakwasie, makowce, pierniczki i inne słodkości. Nie mogło również zabraknąć barszczyku z uszkami. Częstowały nim panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Zalesianki” z Zalesia. Każdy odwiedzający Jarmark mógł także nabyć piękne ozdoby do dekoracji domu – stroiki, bombki, świąteczne anioły, choinki, a Mikołaj i śnieżynki obdarowywały najmłodszych słodyczami.

Stoiska na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy przygotowały następujące podmioty: Stowarzyszenie Przyjaciół Dąbia, Sołecka Grupa Aktywności Społeczno-Kulturalnej Suleje, Zespół Szkół w Gołaszynie, Zespół Szkół w Gręzówce, sołectwo Karwacz, Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie, Koło Gospodyń Wiejskich „Kumpele” z Gręzówki, Klub Młodzieży Wcześnie Urodzonej ze Szczygłów Górnych, Koło Gospodyń Wiejskich z Biard, Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków, Koło Gospodyń Wiejskich ”Zalesianki” z Zalesia, Koło Gospodyń Wiejskich „Niezapominajki” z Dminina, Stowarzyszenie Mieszkańców Ławek, Koło Gospodyń Wiejskich „Gołąbeczki” z Gołąbek, Koło Gospodyń Wiejskich „Gołaszynianki” z Gołaszyna, sołectwo Łazy i przedszkole w Łazach, NaturaTur z Turzych Rogów, stowarzyszenie „Jesteśmy sobie potrzebni” z Łukowa, stowarzyszenie „Labirynt” z Łukowa, Zespół Placówek w Łukowie, Warsztat Terapii Zajęciowej z Łukowa.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2015-12-22 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK, Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2015-12-22
| Wróć do listy artykułów