mapa strony   |
SmodCMS

 

Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) 2016 r.

Światowe Dni Młodzieży – „Dzień Gospodarzy”

W czwartek - 21 lipca w Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbyło się spotkanie władz samorządowych z pielgrzymami przybyłymi do Rejonu Łukowskiego na dni w Diecezji Siedleckiej, poprzedzające obchody centralne Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie było okazją do prezentacji międzynarodowego dorobku kulturowo – wyznaniowego. Z Gminy Łuków zaprezentowały się zespoły: „Niezapominajki”, „Jagódki” i „Kumpele”.
W Rejonie Łukowskim goszczą od 20 lipca pielgrzymi z Białorusi, Francji, Meksyku i Portugalii.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Pierwsi pielgrzymi w Łukowie

W dniu 19 lipca do Łukowa przyjechała pierwsza 60-osobowa grupa pielgrzymów z Portugalii przybywających na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wolontariusze ŚDM przywitali wszystkich śpiewem oraz tańcem, a po chwili we wspólną zabawę włączyli się młodzi z zagranicy. W specjalnie przygotowanym punkcie rejestracyjnym rodziny mogły odebrać gości i zabrać ich na zasłużony odpoczynek. W czwartek goście będą zwiedzać Warszawę.
Oficjalne otwarcie obchodów Dni w Diecezji odbędzie się 20 lipca o godz. 20 koncertem zespołu "BoguSław". Natomiast już od godz. 16 przyjeżdżają kolejne grupy pielgrzymów – z Białorusi, Francji i Meksyku.

Gmina Łuków

Gmina Łuków - grafika

"Światowe Dni Młodzieży - raban w Łukowie"

Młodzież z rejonu łukowskiego intensywnie przygotowuje się do lipcowych wydarzeń.

W sobotę, 18 czerwca w Auli I LO im. Tadeusza Kościuszki, odbędzie się kolejne spotkanie wolontariuszy, którzy zaoferowali pomoc przy Dniach w Diecezji. Natomiast już 23 czerwca, w czwartek, wolontariusze spotkaja się na Placu Solidarności i Wolności aby przeprowadzić akcję "ŚDM raban". Młodzież planuje wspólny śpiew i tańce aby zachęcić mieszkańców miasta do angażowania się we wspólne przygotowania do tak ważnych wydarzeń jakimi sa Światowe Dni Młodzieży.

Promocja Światowych Dni Młodzieży na Dniach Łukowa

Promocja Światowych Dni Młodzieży na Dniach Łukowa Już po raz kolejny wolontariusze Światowych Dni Młodzieży rejonu łukowskiego, pojawili się na Dniach Łukowa. Celem było przypomnienie mieszkańcom miasta i gmin o zbliżających się Dniach w Diecezji i wydarzeniach centralnych w Krakowie. Przez przeszło 5 godzin sprzedawali gadżety związane z ŚDM oraz udzielali potrzebnych informacji każdemu, kto pojawił się przy namiocie ŚDM. Zwieńczeniem ich pracy był występ na scenie. Młodzież zaśpiewała hymn Światowych Dni Młodzieży, a wspólny taniec rozgrzał atmosferę. Zgromadzeni pod sceną mieszkańcy włączyli się do zabawy.

Gmina Łuków

I. DNI W DIECEZJI

 1. W dalszym ciągu poszukujemy rodzin, które zechcą ugościć pielgrzymów ŚDM w swoich domach. Rodziny przyjmujące młodzież z zagranicy zobowiązują się do zapewnienia im noclegu, posiłków (śniadań, kolacji, w niedziele również obiadu), transportu na poranne miejsca spotkań na terenie Łukowa (w dekanacie adamowskim Adamów/Radoryż Kościelny) oraz odbioru wieczorem z wyznaczonych miejsc na nocleg w dniach 20-25 lipca 2016 r. Dzień 24 lipca 2016 r. (niedziela) to „Dzień z rodziną”. To czas, który rodziny wraz z gośćmi spędzą razem włączając się w przygotowany program. Szczegóły dotyczące przyjęcia gości w domach zostaną przedstawione na specjalnym spotkaniu, o którym zostaną powiadomione w stosownym czasie. Karta zgłoszeniowa dla rodzin jest dostępna w parafiach oraz stanowi załącznik do niniejszej informacji.
 2. W związku z pobytem pielgrzymów ŚDM z różnych stron świata w Rejonie Łukowskim, będą potrzebni wolontariusze, którzy pomogą naszych gości godnie przyjąć. Można zgłaszać się do już istniejących sekcji – muzycznej, teatralnej, promocyjno-informacyjnej, jak również do pomocy w komunikacji, poruszaniu po naszym terenie, wydawaniu posiłków itd. Formularz zgłoszeniowy dla osób z rocznika 1999 i starszych jest dostępny w parafiach, u katechetów oraz stanowi załącznik do niniejszej informacji.
 3. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do udziału w comiesięcznych spotkaniach duchowych przygotowań do ŚDM - DEO PROFIL, które odbywają się w każdy czwarty piątek miesiąca w poszczególnych parafiach każdego z trzech dekanatów Rejonu Łukowskiego.

W dekanacie łukowskim I:

 • 26 lutego - par. Gręzówka,
 • 22 kwietnia - par. Zarzecz,
 • 27 maja - par. Trzebieszów,
 • 24 czerwca - par. Br. Alberta w Łukowie.

W dekanacie adamowskim:

 • 26 lutego - par. Jeziorzany,
 • 18 marca - par. Poizdów,
 • 22 kwietnia - par. Adamów,
 • 27 maja - par. Serokomla.

W dekanacie łukowskim II:

 • 26 lutego - par. Dąbie,
 • 22 kwietnia - par. Jeleniec,
 • 27 maja - par. Zofibór,
 • 24 czerwca - par. Br. Alberta w Łukowie

II. WYJAZD DO KRAKOWA

 1. Zapisy na wyjazd do Krakowa na ŚDM odbywają się we wszystkich parafiach Rejonu Łukowskiego do 29 lutego. Chętni wybierają jeden z trzech pakietów: tygodniowy (A1), weekendowy (B1), niedzielny (C1). Przy zapisach należy podać: imię i nazwisko, dokładny adres, telefon kontaktowy, PESEL, wpisowe 50 zł niezależnie od wybranego pakietu, zgoda rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich). Z poszczególnych parafii Rejonu Łukowskiego będą tworzone grupy wraz z opiekunem.
 2. Koszty poszczególnych pakietów: A1 wynosi 690 zł + koszt dojazdu i powrotu z Krakowa i obejmuje: wyżywienie, transport na terenie Krakowa, nocleg, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma. B1 wynosi 310 zł + koszt dojazdu i powrotu z Krakowa i obejmuje: wyżywienie, transport na terenie Krakowa, nocleg, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma. C1 wynosi 150 zł + koszt dojazdu i powrotu z Krakowa i obejmuje: transport na terenie Krakowa, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
  Z czego:
  - Nocleg pielgrzyma (Nocleg u rodziny, w szkole, w miasteczku namiotowym. Do noclegu przypisane jest śniadanie, które będzie wydawane na podstawie talonu śniadaniowego).
  - Wyżywienie pielgrzyma (Wydawane na terenie ŚDM dwóch ciepłych posiłków dziennie - jeden w ciągu dnia i drugi wieczorem, na podstawie dwóch osobnych talonów dla każdego pielgrzyma, który wybierze pakiet z wyżywieniem. Każdego dnia pielgrzym będzie miał do dyspozycji dwa talony, do zrealizowania w dowolnej kolejności: talon na posiłek dwudaniowy i talon na posiłek trzydaniowy).
  - Ubezpieczenie pielgrzyma (Ubezpieczenie NW, KL i OC obejmujące okres pobytu na ŚDM w Krakowie).
  - Transport pielgrzyma (Przejazdy komunikacją miejską w obrębie miasta oraz z miejsc noclegu do centrum wydarzeń i miejsc Wydarzeń Centralnych).
  - Plecak Pielgrzyma (Materiały religijno-informacyjne oraz inne produkty niezbędne i pomocne w pełnym uczestnictwie w ŚDM).
 3. Dojazd do Krakowa i powrót jest planowany pociągiem, którego koszt według zapowiedzi PKP nie przekroczy ceny biletu szkolnego.
 4. Odradza się wyjazd do Krakowa prywatnym samochodem lub wynajętym autokarem, ponieważ wszystkie samochody zmierzające do Krakowa na ŚDM będą parkowane w strefie ok. 30 km od miasta.

Dokumenty powiązane:

Opublikowano dnia: 2016-07-22 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2016-07-22
| Wróć do listy artykułów