mapa strony   |
SmodCMS

 

Kobiece laury rozdane

W ramach dorocznego  Gminnego Święta Kobiet , w II edycji konkursu „Kobieta Roku Gminy Łuków 2016”, którego finał odbył się  w dniu 6 marca w świetlicy w Łazach, udział wzięło  dwadzieścia  jeden  pań  z czternastu sołectw. Konkurs obejmował cztery  kategorie: rolnictwo, kultura, oświata, samorząd. Spośród wszystkich nominowanych  pań  w poszczególnych kategoriach, Kapituła Konkursowa  wybrała  Super Kobietę Roku  2016 Gminy Łuków. Do tytułu „Kobiety Roku Gminy Łuków  2016” w kategorii „Rolnictwo”  nominowano  panie:  Ewę Nurzyńską z Ról, Ewę Stępniewską z Sięciaszki Pierwszej, Monikę Wąsiewicz z Dminina. W kategorii „Oświata” nominacje otrzymały panie Jolanta Bożena Osiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu Łukowskim oraz Agnieszka Śledź z Zespołu Szkół w Świdrach.  W kategorii „Kultura”  o tytuł najbardziej  aktywnej  kobiety  w  sferze  organizacji  czasu wolnego  i  różnych  przedsięwzięć kulturalno-społecznych, ubiegało się siedem kandydatek:  Elżbieta Dynek ze Żdżar, Małgorzata Izdebska z Dminina, Elżbieta Kudlak z Gołąbek, Agnieszka Kaptejna z Gręzówki, Jadwiga Majek ze Strzyżewa, Alicja Szczygielska z Zalesia i  Anna Wąsiewicz z Aleksandrowa. Najwięcej, bo aż dziewięć kandydatek nominowano do tytułu Kobiety Roku Gminy Łuków 2016 w kategorii „Samorząd”, były nimi: Barbara Kępka ze Strzyżewa, Stanisława Matejuk z Zalesia, Justyna Trochym z Ról, Beata Pochman z Gręzówki, Bogumiła Rozwadowska z Dminina, Beata Suchodolska z Dąbia, Małgorzata Wysokińska z Czerśli, Agnieszka Wysokińska z Łazów i Sylwia Zarzycka z Zarzecza Łukowskiego. Kapituła Konkursowa  w składzie:  Wojciech Szczygieł – zastępca wójta Gminy Łuków, Jarosław Michalak - przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu  Rady Gminy Łuków, Bogdan Wiącek - dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego, Tadeusz Federczyk – przewodniczący Rady Gminy  i Henryk Wysocki - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie  przyznała następujące tytuły:                                                                                    

  • Kobiety Roku Gminy Łuków 2016  w  kategorii „Rolnictwo”- pani Ewie Stępniewskiej, sołtysowi z Sięciaszki Pierwszej
  • Kobiety Roku Gminy Łuków 2016 w kategorii „Oświata” - pani  Agnieszce Śledź, dyrektorowi Zespołu Szkół w Świdrach
  • Kobiety Roku Gminy Łuków 2016 w kategorii „Kultura” - pani  Agnieszce Kaptejnej z Gręzówki - członkini Stowarzyszenia Twórców i Artystów Gminy Łuków
  • Kobiety  Roku Gminy Łuków 2016 w kategorii „Samorząd” pani  Agnieszce Wysokińskiej z Łazów.
  • Tytuł Super Kobiety Roku  Gminy Łuków 2016, Kapituła Konkursowa przyznała pani Elżbiecie Dynek ze Żdżar.

Wszystkie  panie  biorące udział w konkursie  zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami nominacyjnymi oraz upominkami i słodyczami. Laureatki w poszczególnych kategoriach    uhonorowano  nagrodami  w postaci  kosmetyków, ufundowanymi przez  firmy Mary Kay i Avon.

Gratulacje i życzenia z okazji  Dnia Kobiet wszystkim paniom złożyli  wójt gminy Łuków pan  Mariusz  Osiak, poseł na Sejm RP pan Krzysztof Głuchowski, Radny Gminy Łuków z Łazów pan  Antoni Szaniawski i sołtys Łazów pan Radosław Nowicki.

W części artystycznej wystąpili  uczniowie szkół z terenu Gminy Łuków  oraz gościnnie  Teatr Poezji z Łukowskiego Ośrodka Kultury.  Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali   Bartłomiej  Niewęgłowski, Kacper Siwiak i Rafał Nurzyński w „Etiudzie dla Kobiet” pt. „Com uczynił, żeś nagle pobladła”, w opracowaniu  pana Sławomira Żyłki. W piosence,  całą salę liczącą blisko 300 pań  bawili:  Małgosia Cegłowska z Gimnazjum w Strzyżewie, trio wokalne  w składzie Ania Grochowska, Wiktoria Świderska i Natalia Sulowska z Zespołu Szkół w Gołąbkach pod kierunkiem  pana Adama Białowąsa oraz Olga Wideńska, Gabrysia Celińska, zespoły wokalne „Fermata” i „Wiolinki ”  z Zespołu Szkół w Gręzówce  pod kierunkiem pana Tomasza Pirosa. O kobietach  i dziewczynach z imionami  w  tytułach piosenek śpiewali  „Śpiewograj Łukowski” i duet gitarowo-wokalny „Leszek i Jarek”. Uroczystość zwieńczona została  wzniesieniem toastu  lampką szampana przez Wójta Gminy Łuków Mariusza Osiaka   i odśpiewaniem paniom przez męską część uczestników uroczystości,  tradycyjnego  „sto lat”.  Przy  ciastku i  kawie   długo  jeszcze  dzielono się wrażeniami z koncertu i korzystano z porad    konsultantek  kosmetycznych firm Mary Kay i Avon.  Organizatorem  Gminnego Dnia  Kobiet – II edycji konkursu „Kobieta Roku Gminy Łuków  2016” był Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie i Rada Sołecka w Łazach.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2016-03-09 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
Ostatnio edytowane dnia: 2016-03-09
| Wróć do listy artykułów