mapa strony   |
SmodCMS

 

Ferie z "Ryżkowiakami"

Ferie zimowe już się zakończyły. W Centrum Integracji Pokoleń w Ryżkach ponownie gościły dzieci i młodzież z Ryżek, Czerśli i wielu innych miejscowości, które wypoczywały na terenie naszej miejscowości. Podczas gdy nauczyciele udali się na zasłużony urlop, rodzice już po raz piąty zorganizowali aktywne ferie swoim pociechom. Inicjatywa została wsparta przez lokalne Stowarzyszenie ?RYŻKOWIACY? oraz Gminę Łuków.

Przez pełne dwa tygodnie w godz. od 10.00 do 14.00 odbywały się zajęcia dla chętnych, urozmaicane atrakcjami w postaci: wyjazdu do Parku Wodnego w Siedlcach, seansu w łukowkim kinie, warsztatów rzeźbiarskich prowadzonych przez twórców ludowych Gminy Łuków, ogniska, czy też wspólnej ?NOCY DUCHÓW? w świetlicy. Ku zaskoczeniu i wielkiej radości dzieci, na zakończenie ferii jak wisienka na torcie udało się zorganizować ?dmuchańce?? wewnątrz obiektu, a także malowanie twarzy, co sprawiło podopiecznym wiele frajdy.

Dzieci otrzymywały śniadanie, każdorazowo przygotowywane przez mamy, które wcielały się w rolę opiekunów, wychowawców, instruktorów i co bardzo ważne, robiły to bardzo fachowo. Najbardziej smakowały jednak przysmaki przygotowane własnoręcznie przez dzieci w postaci pizzy i pysznych ciasteczek oraz bardzo zdrowa i kolorowa sałatka owocowa, która w tajemniczych okolicznościach zniknęła w przeciągu kilku minut.

Zainteresowanie oferowaną przez ?RYŻKOWIAKÓW? formą aktywnego spędzenia ferii zimowych cieszyło się wielką popularnością, podobnie jak w latach ubiegłych. Z oferty skorzystało kilkadziesięcioro dzieci (każdego dnia przychodziło ich ok. 40), na basen wyjechało 39 osób, do kina 31.

Sukcesem nie są jednak liczby - przecież Ryżki to duża miejscowość. Najważniejsze jest to, że są w tej miejscowości ludzie, którym nadal chce się pracować dla innych, a szczególną satysfakcję daje zadowolenie i szczęście dzieci. Po raz kolejny ?RYŻKOWIACY? (tym razem głównie żeńska część) udowodnili, że szybko i sprawnie potrafią się zorganizować po to, by ich dzieci nie musiały spędzać ferii przed komputerem czy telewizorem, a w towarzystwie kolegów, znajomych i przyjaciół.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy organizowali zajęcia praktyczne, zabawy, konkursy, turnieje, przygotowywali śniadania, pełnili role opiekunów podczas wycieczek. Wszystkimi kierowała i ich poczynania koordynowała pani Monika Gajda, finansami zarządzał Prezes Stowarzyszenia ?RYŻKOWIACY? pan Tomasz Sosnowski, a dokumentację fotograficzną sporządziła pani Monika Ciołek.

Podziękowania kierujemy także w stronę władz gminy Łuków, na czele z Wójtem panem Mariuszem Osiakiem i kierownikiem GOPS-u panią Zofią Jezierską, którzy po raz kolejny nie odmówili wsparcia finansowego naszej inicjatywie.

(W organizacji ferii w CIP w Ryżkach wzięli udział: Monika Gajda, Monika Ciołek, Anna Ciołek, Agnieszka Sosnowska, Agata Popławska, Anna Grzywacz, Joanna Konieczna, Małgorzata Kopczyńska, Agnieszka Cisiak, Halina Wiśniewska, Agnieszka Redzik, Iwona Michalak, Zbigniew Wiśniewski, Leszek Krasuski, Marek Gajda, Jarosław Michalak, Tomasz Sosnowski).

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2016-03-08 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów