mapa strony   |
SmodCMS

 

"Sowia noc" w Gręzówce

"Sowia noc" to projekt edukacyjny, którego uczestnicy wspólnie poznają świat tych ptaków, poszczególne gatunki, ich rolę w polskich legendach i kulturze oraz wyniki badań i metody ochrony. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się przed dwoma laty w Rezerwacie Przyrody "Jata", znajdującym się, m.in. na terenie gminy Łuków, wzięło udział około 70 osób, a rok później frekwencja była prawie dwukrotnie większa.

To propozycja dla każdego, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w spotkaniu tylko pod opieką osoby dorosłej.

- Cieszymy się, że na liście chętnych przeważają osoby, które wezmą udział w tym spotkaniu po raz pierwszy. Tym razem spotykamy się 2 kwietnia o 14.45 w świetlicy wiejskiej w Gręzówce, a wszystko zakończy się wspólnym, nocnym ogniskiem - zapowiadają organizatorzy z TPH "Orlik".

W programie tegorocznego spotkania są, m.in.: warsztaty budowy budek lęgowych dla sów, prezentacje wyników badań ich diety oraz opowieści o wierzeniach i przesądach, związanych z tymi ptakami. Będą również pokazy sokolnicze z udziałem płomykówki, puszczyka mszarnego i puchacza, projekcje filmu "Sowy Polski" Artura Tabora i diaporamy "Sowa mądra głowa" znanego polskiego fotografika przyrody Cezarego Pióro oraz rodzinny konkurs o sowach. Miłośnicy ptaków wezmą także udział w wycieczce terenowej i nocnym nasłuchiwaniu sów.

Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: tphOrlik@gmail.com lub za pomocą krótkich informacji tekstowych SMS pod numery: 513 869 916 i 698 257 207.

Do udziału w tym wydarzeniu zapraszają: Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne ORLIK, Gmina Łuków, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gręzówka, Nadleśnictwo Łuków, Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, a także firmy "Agro-Top", "nova-foto.pl", "wysokinskimedia.pl" i Grupa Twórcza "przyJACIEle". Wśród patronów medialnych "Sowiej nocy" są: portal "podlasie24.pl", telewizja "Master tv", Katolickie Radio Podlasie, Echo Katolickie oraz Informacyjna Agencja Samorządowa.

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2016-03-10 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów