mapa strony   |
SmodCMS

 

Informacja dotycząca realizacji programu „Rodzina 500+” w Gminie Łuków

Gmina Łuków - grafika

 

Od 1 kwietnia 2016 r. będzie można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego.

Jednostką odpowiedzialną za realizację tego zadania dla mieszkańców Gminy Łuków jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie, ul. Świderska 12 ( pokój nr: 17 i 17A).

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 roku życia.

W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie, wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe wynosi 1200 zł netto.

W przypadku złożenia wniosku w terminie 3 miesięcy, począwszy od 1 kwietnia 2016 roku do 30 czerwca 2016 roku prawo do świadczenia wychowawczego ustala się od wejścia w życie ustawy czyli od 1 kwietnia 2016 r.

Z tego względu w trosce o Państwa czas apelujmy, aby z rozwagą podejść do wyboru terminu składania wniosku- można go złożyć nawet na początku maja czy czerwca, nie tracąc świadczeń należnych za miesiąc kwiecień.

Proponowane rozwiązanie pozwoli uniknąć kolejek, szczególnie w pierwszych, najbardziej nasilonych tygodniach funkcjonowania programu.

Ustalenie i wypłata świadczenia wychowawczego dla złożonych w tym terminie wniosków, następuje w przeciągu 3 miesięcy od daty złożenia wniosku (prawo do świadczenia wychowawczego przysługuje nie wcześniej niż od dnia urodzenia dziecka do dnia ukończenia przez dziecko 18 roku życia).

Natomiast osoby, które złożą wnioski po 30.06.2016 r., nabędą prawo do świadczenia wychowawczego od miesiąca złożenia wniosku.

Druki do pobrania:

Druki w wersji papierowej będą wydawane od 29 marca 2016 r.

Informacje dotyczące świadczenia wychowawczego dostępne są również na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - kliknij

Tutaj znajduje się link do tekstu ustawy z dnia 11 lutego 2016 roku o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci - kliknij

Opublikowano dnia: 2016-03-10 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje, GOPS
Ostatnio edytowane dnia: 2016-03-11
| Wróć do listy artykułów