mapa strony   |
SmodCMS

 

Wizyta Biskupa Kazimierza Gurdy w Urzędzie Gminy

W dniu 5 kwietnia w Urzędzie Gminy Łuków odbyło się spotkanie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy z pracownikami. Na wstępie wizyty wójt Mariusz Osiak zaprezentował gminę podkreślając w sposób szczególny jej rozwój gospodarczy, system oświatowy, inicjatywy kulturalne i dbałość o dziedzictwo historyczno – patriotyczne. Przedstawił następnie strukturę organizacyjną Urzędu.

Biskup w słowie skierowanym do pracowników zaznaczył, że praca urzędnicza jest ważna, bowiem jest pracą dla dobra drugiego człowieka i niezależnie od tego, jaki jest jego status społeczny, należy mu się szacunek i największa pomoc. Podziękował także za starania na rzecz rozwoju gminy. Biskup udzielił pracownikom błogosławieństwa, a następnie poświęcił krzyż do wyremontowanej sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego.

W spotkaniu uczestniczyli także proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie ks. Kanonik Tadeusz Dzięga i sekretarz Biskupa ks. Leszek Borysiuk oraz przewodniczący Rady Gminy – Tadeusz Federczyk i wiceprzewodniczące – Bogumiła Rozwadowska i Marianna Łukasik.

Spotkanie odbyło się w ramach wizytacji kanoniczej Biskupa w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2016-04-05 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów