mapa strony   |
SmodCMS

 

Uczeń gimnazjum na uroczystym podsumowaniu konkursów - ZS Zalesie

12 maja 2016 roku w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, odbyła się uroczysta Gala Podsumowująca Konkursy Przedmiotowe i Tematyczne organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Celem uroczystości było promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i utalentowanych, uhonorowanie laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2015/2016, podziękowanie nauczycielom oraz dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami. Na Galę przybyło wielu gości, wśród nich Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek, profesor KUL dr hab. Urszula Paprocka - Piotrowska prorektor ds. Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły i związków zawodowych.

W gronie wyróżnionych laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych znalazł się Krzysztof Koper - uczeń klasy II b Gimnazjum w Zalesiu. Uczestniczył on w XXI Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów” i został laureatem etapu wojewódzkiego.

Osiągniecie Krzysztofa jest tym większe, że w tym roku szkolnym był jedynym laureatem konkursów przedmiotowych na poziomie gimnazjalnym z terenu Gminy Łuków, a nawet powiatu łukowskiego.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2016-05-31 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów