mapa strony   |
SmodCMS

 

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki - ZS Gręzówka

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki "PODLASKA NUTA 2016" to impreza cykliczna organizowana w ramach Dni Bielska Podlaskiego. Głównym organizatorem jest Bielski Dom Kultury.

Festiwal pozwala rozwijać własne zdolności, zdobywać doświadczenie oraz doskonalić wokalny warsztat. Każdy występ jest analizowany podczas wspólnego spotkania z jury.

Młodzi wykonawcy śpiewający w trzech kategoriach mogą zaprezentować się przed szeroką publicznością. Oprócz kategorii piosenka współczesna prezentacje obejmowały również kategorię piosenka ludowa, co pozwala na promocję piosenek ludowych wśród młodych wykonawców oraz ocalenie od zapomnienia rzadko wykonywanych pieśni ludowych. Poziom festiwalu był w tym roku bardzo wysoki o czym świadczy też fakt, że jurorzy przyznali wiele nagród w różnych kategoriach konkursowych - podkreślała dyrektor Podlaskiej Nuty Justyna Porzezińska.

Ten festiwal to z jednej strony najlepsi młodzi wokaliści z całej Polski, a z drugiej pokaz kultury i folkloru zarówno tutejszych mniejszości narodowych, jak i zaprzyjaźnionych miast zagranicznych z Litwy, Białorusi, Ukrainy.

Jedną z laureatek, zdobywczynią wyróżnienia w swojej kategorii została Olga Wideńska z Zespołu Szkół w Gręzówce, która w prezentacji bardzo wdzięcznie i perfekcyjne czysto wykonała przygotowaną wraz z opiekunem Tomaszem Pirosem piosenkę.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2016-06-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2016-06-15
| Wróć do listy artykułów