mapa strony   |
SmodCMS

 

"Łukowskie amonity" - ZS Gręzówka

W dniu10.06.2016 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Jurajski pod nazwą. „Łukowskie amonity”. Pomysłodawcą i patronem imprezy była Lokalna Grupa Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”. Celem przedsięwzięcia było propagowanie wiedzy o niezwykłym i unikatowym charakterze amonitów występujących w okolicy Łukowa. Skamieniałości te były motywem przewodnim wszystkich atrakcji przygotowanych na ten dzień. Zaplanowano zajęcia, w których, oprócz uczniów naszej szkoły, uczestniczyli również uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Gołaszynie oraz gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Krynce.

Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonali: pani dyrektor Zespołu Szkół w Gręzówce - Leokadia Kozioł , pan Andrzej Małek – przedstawiciel LGD, pan Wojciech Szczygieł – zastępca wójta Gminy Łuków. Uroczystość rozpoczęcia uświetnił występ taneczny uczniów klas II SP w Gręzówce, którzy z wielkim wdziękiem wykonali „Taniec amonitów”. Następnie uczestnicy festiwalu zostali zapoznani z harmonogramem zajęć i po otrzymaniu identyfikatorów udali się na zajęcia, które odbywały się w wyznaczonych grupach. Z pewnością nie było czasu na nudę… Zorganizowano różnorodne zajęcia warsztatowe oraz liczne konkursy. Odbyły się warsztaty plastyczne „Morze amonitów”, warsztaty z wykorzystaniem gliny i wypalania w drewnie. Dużą atrakcją była próba szermierki z wykorzystaniem szabli Go – Now. Dla osób lubiących rywalizację Szkoła Podstawowa w Gołaszynie przygotowała „Bieg z amonitem”, Gimnazjum w Krynce zaproponowało konkurs na najciekawszy strój amonita, natomiast nasza szkoła zaprosiła do udziału w konkursie plastycznym na plakat promujący łukowskie amonity. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami, nagrodami książkowymi i rzeczowymi. Na festiwalu gościliśmy również przedstawicieli Muzeum Geologicznego PIG w Warszawie. Pani Tatiana Woroncowa wygłosiła prelekcję pt.”Co niósł lądolód”, która umożliwiła słuchaczom poznanie przeszłości geologicznej naszych terenów. Ilustracją do wykładu była wystawa skamieniałości ze zbiorów PIG i LGD.

Impreza miała swoją kontynuację w dniu następnym. Na terenie tzw. „Strużki Klimkowskiej” odbył się Piknik Jurajski, w którym czynnie uczestniczyli nasi uczniowie. Wzięli udział w przygotowanych warsztatach, konkursach i zabawach. Wystąpił również Szkolny Zespół Ludowy „Lipka”.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2016-06-20 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2016-06-20
| Wróć do listy artykułów