mapa strony   |
SmodCMS

 

Obchody Święta Wojska Polskiego w Łukowie

W dniu 15 sierpnia 2016 r. o godz. 10:00 na Cmentarzu Wojennym przy ul. Strzelniczej w Łukowie odbędą się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. W programie uroczystości przewidziano m.in. Mszę Świętą Polową, koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Towarzystwa Muzycznego im. A. Próchniewicza oraz prezentację Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji. Dla wszystkich uczestników zaplanowano wojskową grochówkę.

Organizatorzy proszą osoby i instytucje, które w dniu 15 sierpnia 2016 r. chcą złożyć wieńce pod obeliskiem ku czci poległych w wojnie polsko-bolszewickiej, aby poinformowały o tym pracowników Łukowskiego Ośrodka Kultury ul. Wyszyńskiego 20, 21-400 Łuków, tel. 884 888 335, e-mail: lok@lok.lukow.pl

O godzinie 17.00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Łukowie odbędzie się specjalny koncert z okazji Święta Wniebowzięcia NMP. Po raz pierwszy w historii Łukowa będzie miała miejsce chrześcijańska impreza w rytmie rapu. Dla łukowskiej publiczności wystąpią artyści z całej Polski. W programie m.in. występy raperów, malowanie graffiti, pokazy breakdance oraz świadectwa ludzi, którzy doświadczyli Jezusa w swoim życiu. Obok Amfiteatru będzie wystawa poświęcona Wojsku Polskiemu z Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. gen. Stanisława Brzóski.

Prosimy mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej o wywieszenie flagi państwowej na posesjach i balkonach w dniu 15 sierpnia 2016 r.

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2016-08-04 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów