mapa strony   |
SmodCMS

 

W Gminie Łuków podsumowano rok kulturalny 2016

W ostatnią niedzielę listopada br. w Zespole Szkół w Świdrach ,odbyła się uroczystość podsumowująca działalność kulturalną w mijającym roku oraz prezentująca zamierzenia i plany w roku przyszłym, pod nazwą Inauguracji Roku Kulturalnego 2016/2017 w Gminie Łuków . Organizacja tej imprezy, w tym roku w Świdrach, wypłynęła z inicjatywy pani Marianny Bogumiły Łukasik- radnej Gminy Łuków, mieszkanki Świder. W programie artystycznym wystąpiły rodzime zespoły śpiewacze „Jagódki” ze Żdżar, ”Kumpele” z Gręzówki, „Niezapominajki” z Dminina, „Zalesianki” z Zalesia, oraz Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Gminy Łuków. Swoje walory, talenty i umiejętności artystyczne zaprezentowali także laureaci gminnych konkursów i festiwali, wśród których byli: zespół taneczny z Przedszkola w Świdrach, duet wokalny „Ac Hoc” z Zespołu Szkół w Gołąbkach, wokalistka Olga Wideńska i zespół wokalny „”Wiolinki” z Zespołu Szkół w Gręzówce oraz recytatorzy Kacper Siwiak z Gimnazjum w Zalesiu i Julia Kowalczyk, uczennica ze Szkoły Podstawowej w Krynce. Inauguracja Roku Kulturalnego2016/2017 w Gminie Łuków, była również okazją do złożenia podziękowań za wsparcie finansowe, rzeczowe i organizacyjne dla sponsorów i współorganizatorów życia kulturalnego Gminy Łuków , którym przyznano tytuł „Życzliwy Kulturze Gminy Łuków 2016” .

Wśród wyróżnionych znaleźli się : Inter Com Komputery Piotr Ponikowski Łuków, Vivenge Sp. z o.o. Gręzówka, Agro-Top Gręzówka Grzegorz Dybciak, Łmeat S.A. Zakłady Mięsne Łuków, Concordia Polska TUW Oddz. Łuków, Łuksja Sp. z o.o. Łazy, PUH MEL-KAN Kazimierz Jakubiak, Bank Spółdzielczy w Łukowie, Bank Gospodarki Żywnościowej BNP Paribas dyr. Zbigniew Wędroch, MARKOP Mariola Krasnodębska Szczygły Górne, LGD „Razem ku lepszej przyszłości” Łuków, ŻWIRKOP Bożena Kożuchowska Szczygły Górne, TAMEX Jakub Kożuchowski Szczygły Górne, Raiffensen PolBank Łuków – Hossa Sp. z o.o. Warszawa, PRiD DROGBUD Sp. z o.o. Łuków-Bogdan Kucharski, Powiatowa Komenda Policji w Łukowie, Gazeta „Wspólnota Łukowska”, Starosta Łukowski Janusz Kozioł . W trakcie uroczystości ogłoszono wyniki I Edycji Konkursu na Najaktywniejszą Świetlicę Wiejską Gminy Łuków 2016. Nagrody w wysokości 500 zł z przeznaczeniem na działalność świetlicy wiejskiej przyznano sołectwom : Malcanów, Jeziory, Gręzówka, Zalesie, Strzyżew, Sięciaszka Pierwsza i Biardy. Dyplomy uczestnictwa przyznano świetlicom wiejskim w Zarzeczu Łukowskim, w Sulejach, w Krynce, w Karwaczu, w Wagramie, w Świdrach i w Gołaszynie. Głównym akcentem imprezy było przyznanie tytułu „Kulturalniak Gminy Łuków 2016”.Tegoroczną honorową nagrodą była statuetka w postaci rzeźby , przedstawiającej „jelonka” – symbol herbu Gminy Łuków , specjalnie zaprojektowanej i wykonanej na tą okoliczność przez lokalnego twórcę Roberta Sadło. „Kulturalniaka 2016” otrzymali : Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Gminy Łuków, Bogumiła Rozwadowska z Zespołem „Niezapominajki” z Dminina, Elżbieta Dynek z Zespołem „Jagódki” ze Żdżar, Janina Krasuska z Zespołem „Zalesianki” z Zalesia oraz Beata Pochman z Kołem Gospodyń Wiejskich i Zespołem „Kumpele” z Gręzówki.

Słowa podziękowania i uznania dla zespołów amatorskiego ruchu artystycznego i Gminnego Ośrodka Kultury , za poziom i wymiar kulturotwórczej pracy i działalności, w swoim wystąpieniu wyraził Wójt Gminy Luków Mariusz Osiak. Podkreślił, że taki szeroki zakres i wachlarz inicjatyw i przedsięwzięć kulturalnych, realizowanych w Gminie Łuków , jest niespotykany od wieku lat . Dlatego ,należy się z tego cieszyć i życzyć wszystkim animatorom, twórcom i artystom, ciągłego rozwoju na niwie kultury, którą możemy się pochwalić na forum powiatu, województwa i w skali kraju. Uroczystość zwieńczona została poczęstunkiem regionalnymi swojskimi potrawami i domowymi wypiekami, przygotowanych rodziców i społeczność szkolną z Zespołu Szkół w Świdrach. Za pomoc i wsparcie organizacyjne w przygotowaniu uroczystości w imieniu Gminnego Ośrodka Kultury i władz samorządowych , serdeczne podziękowania składamy na ręce pani Agnieszki Śledź, dyrektorki szkoły w Świdrach wraz z kadrą pedagogiczną i pracownikami obsługi.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2016-12-01 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
| Wróć do listy artykułów