mapa strony   |
SmodCMS

 

Wizyta uczniów w Muzeum Geologicznym w Warszawie

Ponad 40-osobowa grupa uczniów z gminy Łuków wzięła udział w wyjeździe do Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB) w Warszawie. Wycieczka była nagrodą dla laureatów konkursów w ramach Festiwalu Geologicznego, który odbył się w czerwcu br. oraz dla darczyńców skamieniałości przekazanych gminie w odwiedzi na apel wójta dotyczący zbiórki amonitów.

Po Muzeum oprowadzili grupę przewodnicy zwracając uwagę na różne zagadnienia geologiczne. Były wśród nich: historia życia na Ziemi, minerały i skały, a także surowce mineralne występujące na terenie Polski. Poza zwiedzaniem, uczniowie wzięli udział w warsztatach geologicznych poświęconych rozpoznawaniu skał i minerałów.

Końcowym elementem wizyty było uroczyste wręczenie nagród osobom, które przekazały najciekawsze okazy skamieniałości i podziękowań wszystkim darczyńcom. Wręczyli je kierownik Muzeum Geologicznego PIG-PIB dr hab. Włodzimier Mizerski – przewodniczący komisji oceniającej skamieniałości i zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł.

Pierwszą nagrodę odebrał Sebastian Siwiak z Gimnazjum w Gręzówce, drugą – Jakub Niedziółka, także uczeń Gimnazjum w Gręzówce. Trzecią nagrodę otrzymała Katarzyna Szychta – nauczyciel w Zespole Szkół w Gołąbkach. Czwarta nagroda ex aequo trafiła do Anny Przeździak – uczennicy Gimnazjum w Gręzówce i Justyny Michalak – nauczyciela w Zespole Szkół w Gręzówce. Piątą nagrodę otrzymała Agnieszka Domańska – nauczyciel w Zespole Szkół w Gołąbkach, wyróżnienie – Marzena Szychta – pracownik tego samego Zespołu Szkół. Specjalne wyróżnienie od kierownika Muzeum Geologicznego PIG-PIB za spostrzegawczość i obserwację przyrody otrzymały Weronika Golec i Kornelia Wielgórska z Gimnazjum w Gręzówce.

Gmina Łuków podpisała w lipcu br. porozumienie o współpracy z Państwowym Instytutem Geologicznym – Państwowym Instytutem Badawczym. W jej ramach są podejmowane działania zmierzające do geoturystycznego zagospodarowania gminy Łuków.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2016-12-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów