mapa strony   |
SmodCMS

 

Świętujemy stulecie istnienia - ZS Gręzówka

Wyjątkowy jubileusz świętowała Szkoła w Gręzówce – stulecie jej istnienia. Tak zacna rocznica wymagała odpowiedniej oprawy, toteż 10 grudnia 2016 r. odbyła się w uroczystość, która była okazją do wspomnień, podziękowań, spotkań i wzruszeń.

Obchody rocznicowe rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, którą odprawił ks. Adam Krasuski. Wraz z nim Liturgię koncelebrowali kapłani związani w przeszłości z parafią i szkołą - ks. kanonik Józef Sobotka i ks. kanonik Adam Turemka. Potem wszyscy zgromadzeni udali się ulicami Gręzówki do budynku szkoły, gdzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. O godzinie 12.30 w sali gimnastycznej rozpoczęła się okolicznościowa akademia. Słowo wstępne wygłosili prowadzący: p. Regina Olszewska - nauczycielka naszej szkoły i jej dawny wychowanek- p. Paweł Lucht . Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Leokadia Kozioł. Przedstawiła i przywitała licznie przybyłych gości, którymi byli: Poseł na Sejm RP, przedstawiciele władz Gminy Łuków, Starosta Powiatu Łukowskiego, Lubelski Wicekurator Oświaty, dyrektorzy placówek oświatowych i zaprzyjaźnionych instytucji, obecni i emerytowani pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie oraz absolwenci. Bardzo ważnym punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy upamiętniającej obchody 100 – lecia szkoły. Odsłonięcia dokonała Pani Dyrektor w asyście włodarzy Gminy Łuków, Starosty Łukowskiego oraz Wicekuratora Oświaty. Poświęcenia dokonał ks. Adam Krasuski.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której zostały przedstawione scenki z historii szkoły w Gręzówce. Występom towarzyszyły tańce i piosenki. Zaprezentowali się w nich dawni i obecni uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy naszej placówki. Kolejnym punktem w przebiegu uroczystości była prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Urszulę Jurzyk. Pokaz slajdów wraz ze słownym komentarzem autorki pozwolił przybliżyć dzieje szkoły w Gręzówce od jej założenia do chwili obecnej. W końcowej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Złożyli na ręce Pani Dyrektor najserdeczniejsze życzenia dalszych sukcesów oraz przekazali upominki dla szacownej jubilatki.

Na zakończenie wniesiono okazały tort, którym zostali poczęstowani wszyscy obecni goście. Wręczono im także pamiątkowe długopisy, ulotki i pocztówki. Organizatorzy zaprosili przybyłych do zwiedzania okolicznościowych wystaw. Przygotowano tam ekspozycję fotografii, wystawę prac uczniowskich związanych z obchodami jubileuszowymi, wyeksponowano kroniki szkolne oraz wyłożono Księgę Gości, w której przybyło wiele pamiątkowych wpisów.

Dyrekcja szkoły oraz organizatorzy składają szczere podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w obchodach tak ważnego dla nas święta oraz służyli wsparciem materialnym i logistycznym podczas jego organizacji. Serdeczne podziękowania kierujemy do:

 • Pana Mariusza Osiaka - Wójta Gminy Łuków,
 • Pana Grzegorza Dybciaka - Prezesa PPH Agro - Top w Wiśniewie. Zakład Produkcyjny w Gręzówce,
 • Pana Marka Zdanowskiego - Zakład Mięsny ,,Wierzejki",
 • Hurtowni mięsa i wędlin ,,Mięs- Hurt" z Łukowa,
 • Firmy Foto- Video Marek Domański,
 • Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie,
 • Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowie,
 • Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie,
 • Koła Gospodyń Wiejskich ,,Kumpele" z Gręzówki,
 • Firmy Usługi Introligatorsko - Poligraficzne Mariola Pieńkowska, Andrzej Pieńkowski Siedlce,
 • Nauczycieli, pracowników i rodziców uczniów Zespołu Szkół w Gręzówce.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opracowały: Hanna Ślusarczyk, Urszula Jurzyk, Beata Wysokińska

Opublikowano dnia: 2016-12-20 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów