mapa strony   |
SmodCMS

 

III Edycja Konkursu „Kobieta Roku Gminy Łuków 2017”

W dniu 5 marca br. w wypełnionej po brzegi sali przyjęć (blisko 250 miejsc) w świetlicy w Łazach, odbyła się III Edycja Konkursu „Kobieta Roku Gminy Łuków 2017” w ramach Gminnego Dnia Kobiet .

Dorocznemu wydarzeniu jakim jest Gminne Święto Kobiet, patronuje Wójt Gminy Łuków p. Mariusz Osiak ,który na uroczystość przybył razem z małżonką. Galę wręczenia nagród konkursu „Kobieta Roku Gminy Łuków 2017” swoją obecnością zaszczycili także Z-ca Wójta Gminy Łuków p. Wojciech Szczygieł z małżonką, Przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty Rady Gminy Łuków p. Jarosław Michalak z małżonką oraz Radny Rady Gminy z Łazów p. Antoni Szaniawski z małżonką. Gorącym aplauzem powitano gospodarza sołectwa Łazy - sołtysa p. Radosława Nowickiego wraz z małżonką, który razem z Radą Sołecką, wspomaga organizacyjnie Gminny Ośrodek Kultury przy realizacji tego dorocznego kulturalnego przedsięwzięcia .

W części artystycznej ,zapowiadaną wcześniej artystkę Barbarę Brodę Malon, nieobecną niestety z tak prozaicznej przyczyny jak „zniewalająca grypa”, zastąpiła ją koleżanka –aktorka-piosenkarka Małgorzata Pikus, na co dzień występująca na deskach Teatru w Czeskim Cieszynie – Scena Polska . Wraz z muzykami Tomaszem Palą –piano i Bartłomiejem Stuchlikiem-kontrabas, przedstawili recital z piosenkami Edith Piaf, Agnieszki Osieckiej, Ewy Demarczyk i Żaka Brella .

W tegorocznej edycji konkursu „Kobieta Roku Gminy Łuków 2017” udział wzięło 14 pań , reprezentujących środowiska kobiece Kół Gospodyń Wiejskich, placówek oświatowych , sołectw, stowarzyszeń , instytucji i zakładów pracy.

Kapitula Konkursowa w składzie: Z-ca Wójta Gminy Łuków Wojciech Szczygieł, Sekretarz Gminy Łuków Janusz Jezierski i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie Henryk Wysocki , postanowiła uhonorować wszystkie panie zgłoszone do udziału w konkursie „Kobieta Roku Gminy Łuków 2017” przyznając im poszczególne wyróżnienia i nagrody.

Dyplom Nominacji w konkursie „Kobieta Roku Gminy Łuków 2017” otrzymały:

 • Pani Aneta Pajdowska – animatorka społeczna z Łazów,
 • Pani Janina Milewska- z Klubu Miłośników Książki Seniorów z Aleksandrowa,
 • Pani Bożena Karwowska – animatorka społeczna z Sulejów,
 • Pani Elżbieta Borkowska- sołtyska z Karwacza,
 • Pani Barbara Krzyszczak – animatorka społeczna, członkini Rady Sołeckiej w Strzyżewie,
 • Pani Grażyna Szczygielska – animatorka społeczna z Koła Gospodyń Wiejskich w Dmininie,
 • Pani Zofia Jezierska – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Urzędzie Gminy Łuków,
 • Pani Dorota Czerepińska- animatorka społeczna, członkini Rady Sołeckiej w Zalesiu

Honorowe wyróżnienia w postaci statuetek – rzeźb „Złotego Tulipana Wójta Gminy Łuków 2017”, wykonanych przez lokalnego artystę twórcę Roberta Sadło otrzymały:

 • Pani Mariola Bartoszewska –członkini Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Ryżek „Ryżkowiacy”,
 • Pani Elwira Sosnowska – nauczycielka w Zespole Szkół w Gołąbkach ,animatorka społeczna z Jezior,
 • Pani Beata Zarzycka – nauczycielka w Zespole Szkół w Strzyżewie,
 • Pani Jadwiga Majek – prezeska Stowarzyszenia Krzewienia Tradycji i Kultury Ludowej w Gminie Łuków, animatorka społeczna działająca na rzecz Dziecięcego Zespołu tańca Ludowego Gminy Łuków,
 • Pani Marianna Bogumiła Łukasik –animatorka pracy historyczno-patriotycznej z młodzieżą szkolną w Zespole Szkół w Świdrach, członkini zespołu śpiewaczego „Niezapominajki”.

W uznaniu za przejawiane zaangażowanie i podejmowane przedsięwzięcia kulturalno-społeczne nobilitujące i promujące Gminę Łuków , a w szczególności za pracę z ponad 40 osobową grupą animatorów teatru w ramach działalności Klub Młodych w Sięciaszce Pierwszej , statuetkę-rzeźbę „Kobiety Roku Gminy Łuków 2017 przyznano Pani Justynie Malon- Siwiak z Sięciaszki Pierwszej.

Uroczystość zakończona została wzniesieniem przez Wójta Gminy Mariusza Osiaka toastu „Za zdrowie Pań Panowie” i odśpiewaniem tradycyjnych „sto lat” oraz zaproszeniem na słodki poczęstunek .

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Zapraszamy także do obejrzenia materiału filmowego w zakładce - FILMY - 

Opublikowano dnia: 2017-03-06 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK, Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2017-03-06
| Wróć do listy artykułów