mapa strony   |
SmodCMS

 

Gmina Łuków: Najładniejszy wieniec dożynkowy - IAS

Najładniejszy wieniec dożynkowy w gminie Łuków przygotowali mieszkańcy miejscowości Gołąbki. To ich propozycja wygrała konkurs, w którym uczestniczyło 9 wieńców.

Wanda Szaniawska dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, który organizował konkurs najwyżej oceniony wieniec został przygotowany z dojrzałych kłosów zbóż, a kształtem przypomina 4 serca. Według autorów mają one symbolizować najważniejsze cechy... gospodarza gminy – wójta Kazimiery Goławskiej oraz samych mieszkańców. Chodzi na przykład o: otwartość na problemy mieszkańców, dar do inwestowania i pozyskiwania pieniędzy unijnych oraz zamiłowanie do pracy i aktywność sołectw. Wspinający się zboże biały koziołek na szczycie wieńca przypomina herb gminy. W kompozycji wykorzystano również: olbrzymi bochen chleba, jabłka, orzechy i jarzębinę, winogrona, kwiaty i słodkie pierniki.

Drugie miejsce w konkursie przyznano wieńcowi ze Żdżar a trzecie z Sięciaszki Pierwszej. Pozostali uczestnicy z: Jadwisina, Szczygłów Górnych i Dolnych, Podgaja, Wagramu i Zarzecza Łukowskiego sklasyfikowano ex aequo na 4 miejscu. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować gminę podczas Dożynek Wojewódzkich, które w niedzielę 6 września odbędą się w Łukowie.

Wieńce oceniała komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele: ośrodków kultury i pomocy społecznej, biblioteki i Rady Programowej Gminnego Ośrodka Kultury oraz jako członek honorowy zastępca wójta.

04-09-2009

Informacyjna Agencja Samorządowa Województwa Lubelskiego

Opublikowano dnia: 2009-09-04 przez: * webadmin * w kategoriach: Media o nas
| Wróć do listy artykułów