mapa strony   |
SmodCMS

 

VII EKO-CZERWCÓWKA

Miniona sobota w Żdżarach (gmina Łuków) upłynęła pod znakiem aktywnego wypoczynku. Odbyła się VII już EKO-CZERWCÓWKA. Śladami trasy rowerowej w rezerwacie Jata przejechali pasjonaci dwóch kółek.

Wśród 61 rowerzystów przeważali cykliści z Powiatu Łukowskiego. Przybyli jednak i zawodnicy z Siedlec. Najmłodszym uczestnikiem była 2-letnia Hanna Tracz ze Świdrów, a najstarszym 77-letni Aleksander Mościcki z Zalesia.

EKO-CZERWCÓWKĘ rozpoczął Krzysztof Fornal, który przywitał wszystkich zgromadzonych oraz omówił historię i ideę EKO-CZERWCÓWKI. Następnie Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Kopeć w imieniu Marszałka Sławomira Sosnowskiego wręczył dyplom dla stowarzyszenia „Żdżarzanie” w uznaniu zasług dla rozwoju sportu i turystyki w regionie lubelskim.

Rowerzyści ruszyli w blisko 20-kilometrową trasę rowerową po rezerwacie Jata. Rajd prowadzili i zwracali uwagę na ciekawostki przyrodniczo-historyczne pracownicy Nadleśnictwa Łuków Ewelina Głaz i Przemysław Pieniak. Po powrocie na miejsce startu - „Ranczo pod bocianami” czekał na cyklistów przygotowany poczęstunek.

Następnie przeprowadzono konkurs

wiedzy „Jata pełna tajemnic”. Największą wiedzą o lokalnej przyrodzie i historii wykazała się Dominika Kopeć z Sięciaszki Pierwszej. Późnej odbył się konkurs sprawnościowy „Rowerowy Zakręt Głowy”, w którym przygotowany tor należało przejechać w jak najkrótszym czasie. W kategorii dorośli zwyciężył Paweł Sulej ze Żdżar, w kategorii dzieci Cezary Gołąb z Klimek. Na zakończenie wiceprezes stowarzyszenia Krzysztof Fornal podsumował EKO-CZERWCÓWKĘ. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, zwycięzcy konkursów odebrali nagrody rzeczowe, a najstarszy i najmłodszy cyklista dostali płyty z autografem Krzysztofa Cugowskiego.

Do zobaczenia za rok!

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2017-06-06 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów