mapa strony   |
SmodCMS

 

Dzień Edukacji Obywatelskiej w gminie Łuków

O tym, jakie zasady należy zachować, żeby bezpiecznie komunikować się w sieci, jak wygląda wizerunek internauty w sieci, na czym polega zachowanie etyczne oraz jak sprawnie wyszukiwać informacji w Internecie – tego wszystkiego dowiedzieli się uczestnicy Dnia Edukacji Obywatelskiej, który w tym roku odbył się już po raz piąty. Przedstawiciele samorządów uczniowskich ze wszystkich szkół gminy Łuków spotkali się w dniu 20 czerwca w Urzędzie Gminy, by uczestniczyć w warsztatach z edukacji medialnej prowadzonych przez trenerów fundacji Nowoczesna Polska. Praca w grupach obejmowała zagadnienia takie jak: korzystanie z poczty elektronicznej i programów antywirusowych, prowadzenie profili na portalach społecznościowych, zagrożenia w Internecie i sposoby na ich uniknięcie, zasady etycznego działania w przestrzeni internetowej i zasady wyszukiwania informacji w sieci. Temat informacji – zbierania ich, przygotowywania oraz współpracy w kontekście informacji z różnymi jednostkami, przedstawiła uczestnikom wydarzenia dziennikarka Telewizji Master i Katolickiego Radia Podlasie Anna Kupińska.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem uczniom przez inicjatora Dnia Edukacji Obywatelskiej - zastępcę wójta Wojciecha Szczygła okolicznościowych pism i upominków.

W Dniu Edukacji Obywatelskiej udział wzięli także wójt Mariusz Osiak, przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Federczyk oraz nauczyciele – opiekunowie samorządów uczniowskich.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2017-06-21 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów