mapa strony   |
SmodCMS

 

Gmina Łuków: Pomoc dla niepełnosprawnych dzieci - IAS

Rodzice dzieci niepełnosprawnych z gminy Łuków mogą już składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki.

Na podstawie imiennych faktur mogą otrzymać zwrot pieniędzy za zakup podręczników i przyborów szkolnych, opłatę za naukę a w uzasadnionych przypadkach także zakup na przykład biurka. Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łukowie Zofia Jezierska tłumaczy, że można się starać także o zwrot kosztów opłaty za internet, ale nie zakupu sprzętu komputerowego.

Pomoc mogą uzyskać dzieci, które posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności i uczą się w szkole podstawowej, gimnazjum lub szkole średniej. Jednym z ważniejszych kryteriów jest także sytuacja finansowa rodziny.

Na razie nie wiadomo jak wysokie dofinansowanie będzie można uzyskać. Gmina refunduje bowiem wymienione koszty już od 2 lat w ramach programu pod hasłem „Uczeń na wsi”. Formalnie limity dla poszczególnych grup dzieci niepełnosprawnych są ustalone, ale co roku są inne. Wprawdzie w programie zapisano, że uczniowie powinni otrzymać zwrot kosztów w niektórych szkołach nawet do 3 tysięcy złotych, ale na przykład w ubiegłym roku była to kwota mniejsza o ponad połowę. Ostateczne sumy będą znane dopiero po podpisaniu umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wnioski, które trzeba wypełnić, by móc starać się o refundację należy pobierać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul.Świderskiej w Łukowie. Tutaj też oraz na stronie internetowej gminy można znaleźć dodatkowe informacje na ten temat. Aby otrzymać pomoc dokumenty trzeba złożyć do końca września.

10-09-2009

Informacyjna Agencja Samorządowa Województwa Lubelskiego

Opublikowano dnia: 2009-09-10 przez: * webadmin * w kategoriach: Media o nas, GOPS
Ostatnio edytowane dnia: 2009-09-14
| Wróć do listy artykułów