mapa strony   |
SmodCMS

 

Gmina Łuków czyta Małemu Misiowi

„Dziecko musi mieć w otoczeniu ludzi czytających. Już maluchom trzeba pokazywać książki, to nie może być obcy przedmiot, a litery nie mogą być tajemniczymi znakami. Książka musi być w zasięgu wzroku, najlepiej, jeśli jest w rękach rodzica.” - słowa polskiej pisarki, autorki książek dla dzieci i młodzieży Wandy Chotomskiej, najlepiej oddają sens projektu promującego czytelnictwo „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” realizowanego przez naszą gminę.

Akcja „Gmina Łuków czyta Małemu Misiowi” trwa od 2 marca w 10 gminnych placówkach oświatowych. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół w Świdrach, a koordynatorami przedsięwzięcia są nauczyciele Marta Kulik i Dorota Mościcka. Gminna wersja jest częścią ogólnopolskiego projektu autorstwa Anety Konefał „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Nad akcją gminną honorowy patronat objął Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak.

Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Zainicjowane przez Przedszkole w Świdrach przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem. Do jego realizacji przystąpiły: Przedszkole w Gołaszynie, Przedszkole w Zalesiu, Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie, Przedszkole „Baśniowy Dworek” w Łazach, Przedszkole w Gręzówce, Przedszkole w Turzych Rogach, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zarzeczu Łukowskim, Przedszkole w Krynce, Szkoła Podstawowa w Strzyżewie.

Każda placówka przygotowała pluszowego misia i specjalny dla niego dziennik podróży, a dzieci nadały im imiona. Tak wyposażone pluszaki wyruszyły 8 marca w podróż po przedszkolach i szkołach gminnych. W każdym nowym miejscu misia serdecznie witają maluchy, oprowadzają z dumą po swoich szkołach i przedszkolach. Najważniejszy gość przybywa do dzieci, aby mu czytać, a zadaniem nauczycieli jest wszystkie emocje z tym związane zapisać w dzienniku i uwiecznić na zdjęciach. Nauczyciele będą wymieniać się misiami aż 10 tygodni. Obecnie realizujemy zaplanowany konkurs plastyczny „Mój ulubiony miś z bajki” i planujemy wystawę prac w Urzędzie Gminy Łuków. Po kilku miesiącach podróży, każdy miś wróci do swoich dzieci i nauczycieli pełen literackich wspomnień. Mamy nadzieję, że widok książek w rękach nauczycieli i codzienne czytanie, zaszczepi pasję do książek u dzieci i ich rodziców.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2018-05-07 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe, Informacje
| Wróć do listy artykułów