mapa strony   |
SmodCMS

 

VIII "Eko - czerwcówka na rowerze"

Gmina Łuków

Już 17 czerwca (niedziela) w Żdżarach zostanie zorganizowana rowerowa EKO-CZERWCÓWKA. Przybyli cykliści wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Żdżary „ŻDŻARZANIE” udadzą się w rajd po rezerwacie Jata. Wycieczka będzie dobrą okazją do promocji walorów turystycznych gminy Łuków.

Tradycyjnie początek CZERWCÓWKI zaplanowano w Żdżarach. Zbiórka będzie miała miejsce na „Ranczo pod bocianami”. Tam odbędzie się rejestracja uczestników od godz. 12.00. do godz. 13.00. Krótko po niej zgromadzeni udadzą się na wycieczkę trasą rowerową, która liczyć będzie ok. 20 km.

Rajd nie będzie stanowił wyścigu sportowego, będzie niedzielną wycieczką rowerową połączoną z podziwianiem piękna przyrody utworzonego 85 lat temu rezerwatu Jata. Rajd odbywający się w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będzie dodatkowo świetną okazją do przypomnienia sobie lokalnej historii toczącej się w rezerwacie Jata i okolicach. Uczestnicy odwiedzą miejscowe pomniki historii, w tym m.in.: pomnik upamiętniający wysiedlonych 65 lat temu mieszkańców wsi Jagodne, pomnik Żołnierzy Armii Krajowej oraz pomnik bohatera Powstania Styczniowego Ks. Stanisława Brzóski, w 90 rocznicę jego odsłonięcia.

Finisz trasy wyznaczono na ”Ranczo pod bocianami”. Tam odbędzie się podsumowanie i zakończenie EKO-CZERWCÓWKI. Tam również zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy pn. „Jata pełna tajemnic”. Wydarzenie zwieńczy piknik rowerowy.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. O uczestnictwie decyduje kolejność otrzymanych zgłoszeń. Zapisy na rajd są przyjmowane pod nr tel.: 505 267 124 bądź na adres e-mail: fornal-krzysztof@wp.pl. Dodatkowe informacje określono w regulaminie.

Stowarzyszenie „ŻDŻARZANIE” zaprasza!

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Do pobrania:

  1. Mapa dojazdu - dokument PDF
  2. Regulamin - dokument MS Word

 

Opublikowano dnia: 2018-06-05 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów