mapa strony   |
SmodCMS

 

Rusza nowy program rządowy „Dobry Start” - jednorazowe 300 zł na każde uczące się dziecko

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie informuje, że od 1 lipca 2018 rusza nowy program rządowy „Dobry Start” , w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na każde uczące się dziecko.

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” oraz świadczenia rodzinne – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).

WAŻNE ! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach wypłata nastąpi maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania wyprawki szkolnej zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej – będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń.

Świadczenie „Dobry Start” jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustaleniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Kierownik Gminnego
Ośrodka Pomocy Społecznej
/-/ Agnieszka Mucha

Opublikowano dnia: 2018-06-07 przez: * webadmin * w kategoriach: GOPS
Ostatnio edytowane dnia: 2018-06-07
| Wróć do listy artykułów