mapa strony   |
SmodCMS

 

Program domowych detektywów czyli Jaś i Małgosia na tropie

Gmina Łuków - grafika„Kiedyś Jaś i Małgosia byli po prostu uczniami jednej z podstawówek. Pewnego dnia – widząc, że pojawiły się różne zagrożenia związane z alkoholem – postanowili się tym zająć.
Założyli Agencję Detektywistyczną i wkrótce stali się prawdziwymi młodymi detektywami”

Jest to wstęp zaczerpnięty z treści Programu Domowych Detektywów, który realizowany był w okresie: styczeń – czerwiec 2018r w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Dąbiu. Uczniowie klasy V śledzili przygody Jasia i Małgosi, poznając zagrożenia związane z alkoholem. Ponadto jako Domowi Detektywi stanęli przed różnymi zadaniami i wspólnie z osobą dorosłą w rodzinie tropili prawdę na temat alkoholu.

W jednym tygodniu stawiali czoło przebiegłej piosenkarce „Ewie Zalewie”, która starała się zdobyć popularność, lansując wśród młodzieży modę na picie alkoholu. W innym zaś tygodniu na horyzoncie pojawiło się kolejne niebezpieczeństwo w postaci braci „Bul-Bul” zwariowanych na punkcie pieniędzy. Używali różnych chwytów reklamowych, które pozwoliłyby zwiększyć sprzedaż alkoholu. Uczniowie poznali również sytuacje, kiedy ktoś ich do czegoś może zachęcać, przekonywać, namawiać, a wręcz zmuszać. Innym razem młodzież zastanawiała się czy picie ułatwia życie.

W realizację zajęć włączyli się aktywnie rodzice, a podsumowaniem programu był „wieczór Jasia i Małgosi”, podczas którego uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej w grupach projekty nawołujące do promocji zdrowego stylu życia, jak i mówiące o szkodliwości picia alkoholu.

Program zrealizowany został ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nad przebiegiem programu czuwały Pani Iwona Janowska oraz Pani Monika Machal.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2018-06-11 przez: * webadmin * w kategoriach: GOPS
| Wróć do listy artykułów