mapa strony   |
SmodCMS

 

Wmurowano Kamień węgielny pod budowę sali sportowej w Świdrach

W dniu 9 września 2009 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego oraz aktu erekcyjnego pod budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Świdrach. Inwestycja ta jest kolejnym etapem realizacji „Założeń polityki oświatowej Gminy Łuków na lata 1996-2010”, zbioru programów oświatowych znowelizowanego w 2000 r. z uwagi na wprowadzaną wówczas reformę systemu edukacji. Zgodnie z proponowaną w tym dokumencie kolejnością budowy sal sportowych, szkoła w Świdrach miała ją otrzymać jako przedostatnia placówka w gminie. Tak właśnie się stało, chociaż nie zawsze budowy sal odbywały zgodnie z harmonogramem określonym w programie, co wynikało z bieżących uwarunkowań, a najczęściej możliwości pozyskania środków zewnętrznych. Sala sportowa w Świdrach, o wymiarach boiska 12 x 24 m, jest już 11-tą z kolei, a jej oddanie do użytku zaplanowano na początek roku szkolnego 2010/2011.
Sama uroczystość przebiegła niezwykle sprawnie. Jako pierwsza głos zabrała dyrektor Elżbieta Domańska witając zaproszonych gości. Następnie przedstawiono krótką historię szkoły. W dalszej części, w imieniu Gminy Łuków, głos zabrał zastępca wójta Wiktor Osik informując m. in. o uzyskanym dofinansowaniu budowy, z Ministerstwa Sportu, w wysokości 500 tys. zł. Swoje ciepłe słowa do uczniów i obecnych rodziców skierowała również wójt gminy Kazimiera Goławska, wyrażając nadzieję na efektywne wykorzystywanie obiektu zarówno przez dzieci jak i dorosłych mieszkańców wsi.

Następnie goście i wykonawca Gerard Marek Łukaszewski podpisali akt erekcyjny, który potem zgodnie zamurowali w ścianie budynku. Po uroczystości wszyscy spotkali się w zastępczej sali gimnastycznej na poczęstunku przygotowanym przez pracowników szkoły i rodziców.
Zakończenie tej inwestycji zamknie praktycznie program budowy sal sportowych. Jedyną szkołą bez pełnowymiarowej sali pozostanie Szkoła Podstawowa w Zarzeczu, z uwagi na bardzo małą liczbę uczniów (50 dzieci łącznie z klasą „0”).

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-09-21 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2009-09-21
| Wróć do listy artykułów