mapa strony   |
SmodCMS

 

Podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy - GBP w Łukowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie otrzymywała podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za włączenie się do akcji Narodowe Czytanie.

Treść podziękowania:

„Serdecznie dziękuję za współtworzenie tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania, podczas której w przeszło trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie przeczytaliśmy ponadczasowe utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego. Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego.

Ósme Narodowe Czytanie ukazało niezwykłe bogactwo Państwa pomysłów na wspólną lekturę Nowel polskich, a zaangażowanie wszystkich organizatorów w ogromnym stopniu przyczyniło się do jeszcze lepszego poznania klasyki polskiej literatury. Bardzo się cieszę, że te wspaniałe utwory, które wspólnie przeczytaliśmy, połączyły tak wielu Polaków i przyniosły dużo radości czytelnikom w różnym wieku. Dzięki tej lekturze razem odkryliśmy patriotyczne i uniwersalne wartości Nowel polskich.

Raz jeszcze składam gorące podziękowania Państwu oraz wszystkim osobom, które wsparły akcję Narodowego Czytania i uczestniczyły w jej realizacji. Niech wyrazem mojej wdzięczności będzie dołączony do listu okolicznościowy egzemplarz Nowel polskich, wzbogacony ilustracjami przygotowany specjalnie z myślą o tegorocznej akcji. Mam nadzieję, że ta publikacja przyniesie Państwu wiele ciekawych refleksji.”

Oprócz listu otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz Nowel polskich z pamiątkowym wpisem pary prezydenckiej.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2019-12-13 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki, Informacje
| Wróć do listy artykułów