mapa strony   |
SmodCMS

 

GOPS wydawał artykuły spożywcze osobom najbardziej potrzebującym

Gmina Łuków - grafika

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie informuje, że przystąpił do współpracy z Lubelskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża, w zakresie pomocy żywnościowej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 - Podprogram 2019, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym./ FEAD/

Gmina Łuków - grafika

W związku z powyższym zostało zrealizowanych 5 dostaw produktów żywnościowych dla 267 rodzin /w przeliczeniu na osoby 722 osób / wcześniej zakwalifikowanych do tej formy pomocy. Dostawy realizowane były w styczniu, lutym, kwietniu maju i czerwcu br. W Podprogramie 2019 w ramach dostaw pozyskano przydatne artykuły żywnościowe dzięki którym rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej uzyskały wsparcie, które z Produkty żywnościowe zostały wydane dla 722 osób zgodnie z obowiązującymi kryteriami dochodowymi. Łącznie wydano ponad 33 ton żywności w ciągu 5 dostaw .

Pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łukowie od początku rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 prowadzili dystrybucję żywności z zastosowaniem środków ostrożności i uwzględnieniem bieżących zaleceń służb sanitarnych. Sami wydawali artykuły spożywcze w formie paczek żywnościowych osobom najbardziej potrzebującym z terenu Gminy Łuków. Osobom niepełnosprawnym i samotnym paczki zostały dostarczone przez pracowników socjalnych do miejsca zamieszkania. dziej Potrzebującym (FEAD).

 

Opublikowano dnia: 2020-07-20 przez: * webadmin * w kategoriach: GOPS
| Wróć do listy artykułów