mapa strony   |
SmodCMS

 

„Prehistoryczny dzień” w Bałtowie - ZS Krynka

5 października uczniowie kl. III, IV I V Szkoły Podstawowej w Krynce wybrali się na wycieczkę do Bałtowa.
Z przystani początkowej „Gierczakówka” wyruszyliśmy tratwami w godzinny spływ rzeką Kamienną. Tratwę prowadziło dwóch flisaków, którzy opowiadali nam bałtowskie legendy.
Zwiedzanie JuraParku to podróż w czasie poprzez okresy geologiczne. Największą atrakcją były tu rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów i innych wymarłych zwierząt. Najbardziej utkwił w pamięci uczestników sejsmozaur – model roślinożercy jurajskiego o długości prawie 50 m. Następnie byliśmy w zwierzyńcu bałtowskim, który jest podzielony na dolny i górny. Część górną zwiedzaliśmy amerykańskim schoolbusem. W poszczególnych sektorach żyją m.in. lamy wielbłądy i dziki. W części dolnej podziwialiśmy ptactwo egzotyczne oraz kangury, kozy, sfinksy. Kolejną atrakcją były warsztaty paleontologiczno-plastyczne poprzedzone krótkim wykładem z wykorzystaniem okazów skamieniałości i modeli dinozaurów. Efektem działań były piękne, kolorowe, samodzielnie pomalowane przez dzieci modele, które zabrały na pamiątkę.
Dodatkową atrakcję stanowił plac zabaw z automatami do gier, symulatorami, zjeżdżalniami, huśtawkami, drabinkami oraz konstrukcja linowa, rozpięta na słupach i przypominająca pajęczą sieć.
Ten „ prehistoryczny dzień” na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Opiekunami wycieczki były panie: Alina Chromińska, Bogumiła Goławska i Anna Wereszczyńska.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-10-16 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów