mapa strony   |
SmodCMS

 

IX Dzień Papieski „Jan Paweł II - Papież Wolności” - ZS Krynka

„Wiara jest jako sklepienie,
z którego cegiełkę wyjąwszy runie wszystko”
(Józef Ignacy Kraszewski)

14 października 2009 r. w Zespole Szkół w Krynce odbył się apel poświęcony IX Dniu Papieskiemu, obchodzonemu w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II - Papież Wolności”.
Młodzież przypomniała wszystkim o znaczeniu wolności w życiu każdego człowieka i zagrożeniach płynących z jej braku. Uczniowie przywołali słowa Jana Pawła II jako drogowskazy do dalszego życia, bo „wolność dobrze, twórczo wykorzystana jest wolnością niezmarnowaną”.
Uroczystość uświetnił występ ks. Rafała Jarosiewicza, który śpiewał i grał na gitarze. Księdzu towarzyszyli: Michał Sobolewski - na gitarze elektrycznej i instrumencie klawiszowym oraz Łukasz Gajowy - na saksofonie altowym. Przybyli oni do młodzieży z wielkim przesłaniem, że Jezus jest naszym Przyjacielem, a miłość Boga - nieskończona. Uczniowie dali się ponieść słowom płynącym z piosenek. Był entuzjazm dzieci i postawa otwartości na miłość do drugiego człowieka. Uczniom towarzyszyła wielka radość, że poprzez zabawę mogli się modlić. A wielkie brawa popłynęły prosto z serca…
Uroczystość przygotowały panie: Grażyna Sobolewska i Alina Chromińska.


Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-10-16 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów