mapa strony   |
SmodCMS

 

Apel w związku ze zbliżającą się zimą !

Gmina Łuków - grafika

Szanowni Państwo,

Mając na względzie dobro i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy chcemy zaapelować do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia związane z okresem zimowym oraz o życzliwe spojrzenie na potrzeby osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Mamy tu na myśli w szczególności osoby bezdomne, samotne, niepełnosprawne, będące w podeszłym wieku oraz te, które z uwagi na trudną sytuację życiową mogą być narażone na wychłodzenie czy zamarznięcie. W sposób szczególny narażone są osoby będące pod wpływem alkoholu.

Instytucje odpowiedzialne za wsparcie osób potrzebujących w okresie zimy czynią szczególne starania, aby zabezpieczyć zdrowie i życie najbiedniejszych i najbardziej bezradnych osób.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łukowie wraz z dzielnicowymi Komendy Powiatowej Policji w Łukowie intensyfikują wizyty w miejscach zamieszkania osób szczególnie narażonych na niekorzystne warunki pogodowe, tj. mieszkających w domach lub pomieszczeniach mieszkalnych nie dających pełnego zabezpieczenia przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Wszelkie sygnały o potrzebie niesienia pomocy proszę zgłaszać do:

  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie – 25 798 21 59 lub 25 798 59 76
  • Komenda Powiatowa Policji w Łukowie – 25 797 62 91 lub 997

Kierownik i Pracownicy
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Łukowie

 

 

Opublikowano dnia: 2021-11-22 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje, Ogłoszenia, GOPS
| Wróć do listy artykułów