mapa strony   |
SmodCMS

 

Warsztaty Mikołajkowe w Dąbiu

W niedzielne popołudnie 5.XII. w Centrum Kultury w Dąbiu odbyły się I WARSZTATY MIKOŁAJKOWE. Wydarzenie przy udziale OSP zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji RPA. Frekwencja pozytywnie zaskoczyła inicjatorów przedsięwzięcia.

Dzieci przywitał prezes OSP Dąbie druh Krzysztof Fornal. Jak na mikołajki przystało wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali mikołajkowe upominki zasponsorowane przez Gminę Łuków, Powiat Łukowski oraz Europosła Krzysztofa Hetmana.

Po powitaniu nastąpiła nieoczekiwana zmiana planów, gdyż jednostka OSP Dąbie została wezwana do wypadku drogowego w Dąbiu przy drodze Dąbie-Gręzówka.

Po wręczeniu mikołajkowych upominków chętne dzieci wzięły udział w Warsztatach Mikołajkowych pt. „Od małego na całego”. Warsztaty poprowadziła druhna Marta Maksim. Wzięła w nich udział licznie zgromadzona młodzież i dzieci. Chętni przeszli torem stoisk tematycznych: pierniki, kartki świąteczne, wiedza pożarnicza, pierwsza pomoc, tor sprawnościowy, które obsługiwali druhowie: J. Kuc, R. Ostrysz, M. Pytlak, A. Sadło, Z. Sadło i P. Sulej.

O świąteczny wystrój sali z choinką i prezentami oraz nastrojową muzyką zadbali I. Baran, M. Maksim, M. Sierociuk i B. Suchodolska.

Dla rodziców i opiekunów najmłodszych przygotowano stoisko z kawą i herbatą oraz z pieczonymi specjałami dostarczonymi przez druhny i druhów K. Fornal, A. Sadło, B. Suchodolską, K. Sulej, I. Więckowskiego oraz Izabelę Baran.

W temacie warsztatów szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadził druh M. Niedziółka wspomagany przez druhów R. Ostrysza i M. Pytlaka. Przed garażem stanowisko pokazowe samochodów i sprzętu stworzyli R. Ostrysz i M. Pytlak. Finalnie w rolę Świętego Mikołaja niezawodnie wcielił się dh Zbigniew Sadło. Ww. druh osiągnął największe powodzenie na mikołajkowych warsztatach…

Zarząd OSP w Dąbiu

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2021-12-06 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów