mapa strony   |
SmodCMS

 

Obchody IX "Dnia Papieskiego" - SP Role

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rolach aktywnie przygotowywali się i uczestniczyli w obchodach IX Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Wolności”.
Przygotowania do tych obchodów rozpoczęły się od udziału delegacji uczniów naszej szkoły w IX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę w dniach 7-8.X.2009 r. Po przyjeździe do Częstochowy uczniowie zwiedzali kaplicę Matki Bożej Częstochowskiej, Skarbiec, Salę Papieską i oglądali panoramę miasta z klasztornej wieży. Razem z innymi pielgrzymami modlili się na apelu Jasnogórskim. Drugiego dnia ze sztandarem szkoły, dzieci udały się na Wały Jasnogórskie i uczestniczyły w modlitwie różańcowej. Głównym punktem pielgrzymki była Msza Św. sprawowana pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego ks. abp Józefa Kowalczyka. Podczas Mszy Św. nasz sztandar powiewał pośród kilkuset innych sztandarów szkół noszących imię Jana Pawła II. Potem odczytano akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz list Ojca Św. Benedykta XVI skierowany do pielgrzymów.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Kolejnym działaniem było przygotowanie uroczystej akademii dla społeczności lokalnej z okazji IX Dnia Papieskiego. Uroczystość odbyła się w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rolach dn. 11.X.2009 r. Dzieci recytowały wiersze o wolności, które napisał Jan Paweł II i śpiewały pieśni. Wszyscy ze wzruszeniem wysłuchali słów naszego Papieża, które zostały odtworzone z kasety magnetofonowej. Po uroczystej akademii uczniowie wzięli udział we Mszy Św., której przewodniczyli ks. proboszcz Krzysztof Pawelec i ks. dr Marek Skwierczyński. Zgodnie z ceremoniałem szkoły na Mszy Św. obecny był sztandar naszej szkoły. Wszyscy modlili się, aby Kościół jak najszybciej mógł cieszyć się z wyniesienia na ołtarze sługi bożego Jana Pawła II.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Kolejnym wydarzeniem z życia społeczności szkolnej był koncert pieśni religijnej z okazji IX Dnia Papieskiego. Na zaproszenie katechetki p. Teresy Dek w dniu 13.X.2009 r. przyjechał do naszej szkoły ks. Rafał Jarosiewicz z zespołem. Wspaniałe aranżacje lubianych przez naszego Patrona pieśni zachęciły uczniów do aktywnego śpiewania i wspólnej zabawy. W przerwach między pieśniami ks. Rafał przybliżył uczniom ciekawe wydarzenia z życia Jana Pawła II. Podejmowane działania miały na celu zachęcenie wszystkich do wdrażania w codziennym życiu myśli, ideałów i wzorców, które ukazywał nam swoim życiem i nauczaniem Patron naszej szkoły Jan Paweł II. Wszystkie uroczystości przygotowała katechetka p. Teresa Dek.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-10-29 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów