mapa strony   |
SmodCMS

 

VIII Gala Konkursu „Kobieta Roku Gminy Łuków 2022”

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet w dniu 06 marca br. w sali świetlicy w Łazach odbyła się VIII Gala Konkursu Kobiety Roku Gminy Łuków 2022 w ramach Gminnego Święta Kobiet. W tegorocznym konkursie do głównej nagrody nominowano 11 pań reprezentujących Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckie, zespoły śpiewaczo-wokalne, stowarzyszenia i organizacje społeczne . Motto tego wydarzenia kulturalnego „Świat bez kobiety byłby jak ogród bez kwiatów” , towarzyszącego od samego początku organizacji tej uroczystości , stanowi najbardziej wymowny akcent, że rola i znaczenie kobiety w życiu rodzinnym , społecznym, kulturalnym i zawodowym, jest nie do przecenienia i dlatego najbardziej aktywne i zaangażowane panie w życie społeczno-kulturalne gminy Łuków , zostały uhonorowane dyplomami nominacji, nagrodami specjalnymi w postaci statuetek rzeźb „ Złoty Tulipan Wójta Gminy Łuków 2022” oraz jedną nagrodą główną statuetką rzeźbą „Kobieta Roku Gminy Łuków 2022”. Wręczenia wyróżnień i nagród dokonali Wójt Gminy Mariusz Osiak, Zastępca Wójta Wojciech Szczygieł oraz przedstawiciel Kolegium Konkursowego Jacek Kuc- Prezes Stowarzyszenia „Żdżarzanie”- Radny Gminy Łuków.

Honorowe dyplomy Nominacji wraz z bukietami kwiatów i upominkami otrzymały panie:

  • Anna Bojanek z Zalesia,
  • Elżbieta Turska z Jezior,
  • Agnieszka Galińska z Gołaszyna,
  • Agata Kowalczyk ze Strzyżewa i
  • Małgorzata Komarowska z Gołąbek

Statuetkami nagrody specjalnej „Tulipan Wójta Gminy Łuków 2022” uhonorowano panie:

  • Sylwia Anna Zgorzałek z Kownatek,
  • Bożena Wereszczyńska z Krynki - Stanisława Wereszczyńska z Zarzecza Łukowskiego,
  • Bogusława Kachniarz z Malcanowa - Ewa Stępniewska z Sięciaszki Pierwszej

Statuetka Kobiety Roku Gminy Łuków 2022 została wręczona pani Małgorzacie Izdebskiej z Dminina.

Pani Małgorzata pełni funkcję sołtysa w Dmininie i jest Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich. Jest osobą energiczną i spontaniczną, podejmującą wiele inicjatyw społeczno-kulturalnych w swoim środowisku . To właśnie w jej miejscowości zorganizowano min. Festyn Sołecki, Święto Polskiej Niezapominajki, Międzypowiatowe Spotkanie Kolędnicze czy ostatnio Dożynki Gminne i Bal Karnawałowy dla dzieci. Pani sołtys również pełni pieczę nad świetlicą wiejską, dbając o to ,aby mogło w niej rozwijać się życie kulturalne , czego przejawem jest to, że w świetlicy odbywają się próby i zajęcia Zespołu Śpiewaczego „Niezapominajki”, godnie reprezentującego naszą gminę na licznych festiwalach i przeglądach na terenie powiatu łukowskiego, Lubelszczyzny , kraju i za granicą.

W okolicznościowym koncercie wystąpił zespół pod nazwą „Orkiestra na Dużym Rowerze” – laureat półfinału edycji programu „Mam talent 2021”. Występ zespołu nagrodzono gromkimi brawami i owacjami na stojąco ( patrz relacja „na żywo” Facebook GOK Łuków) .Podziękowanie za wspaniały koncert dla zespołu w imieniu wszystkich pań na ręce jego solisty złożyła pani Marzena Osiak .

W imieniu Organizatora - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Henryk Wysocki podziękował paniom z Rady Sołeckiej w Łazach w osobach p. Agnieszki Wysokińskiej, p. Edyty Mroziuk-Zbuckiej, p. Eweliny Kameckiej oraz pani Katarzynie Kuć z Promocji Urzędu Gminy w Łukowie a także panu Radosławowi Nowickiemu –sołtysowi z Łazów, za dobrą wolę ,wsparcie organizacyjne i pomoc w przeprowadzeniu tej uroczystości , honorując ich symbolicznymi wiązankami kwiatów i upominkami . Tradycyjnie uroczystość uwieńczył toast z życzeniami dla wszystkich pań skierowanymi przez Wójta Gminy Mariusza Osiaka i jego Zastępcę Wojciecha Szczygła.

 

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

 

 

Opublikowano dnia: 2022-03-07 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
| Wróć do listy artykułów