mapa strony   |
SmodCMS

 

Strefa w Łazach już działa

Podstrefa Łuków Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej została utworzona decyzją Rady Ministrów 14 listopada 2007 roku. Przez okres niemal dwóch lat, władze gminy Łuków prowadziły wiele różnorakich działań mających na celu wypromowanie strefy, a co za tym idzie pojawienie się w strefie pierwszych przedsiębiorców.
Trafiliśmy na bardzo trudny czas – mówi Zastępca Wójta Gminy Łuków Wiktor Osik, kiedy już zapadła decyzja o powstaniu strefy na naszym terenie inwestycyjnym w Łazach i gdy nasze działanie promocyjne, dotarły do przedsiębiorców – przyszedł kryzys i wielu zainteresowanych, zwłaszcza przedsiębiorców zagranicznych, odłożyło plany inwestycyjne na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tym bardziej ważne jest więc dla nas, że mimo kryzysu znaleźli się przedsiębiorcy, którzy podjęli ryzyko i nie tylko kupili ziemię w strefie, ale przede wszystkim rozpoczęli tam swoje inwestycje. Pionierem w naszej strefie został STOK – ROL firma z terenu naszej gminy, która rozpoczęła już budowę hal produkcyjnych i budynku biurowego.
Inwestycja pierwszej firmy, to tak naprawdę zainaugurowanie działania strefy. Konferencja inaugurująca, połączona z wmurowaniem aktu erekcyjnego pod nową inwestycję STOK – ROL-u, odbyła się 29 października 2009 roku. W konferencji, obok władz gminy z Wójtem Gminy Łuków Kazimierą Goławską, Zastępca Wójta Wiktorem Osikiem oraz radnymi Rady Gminy Łuków uczestniczyli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Krzysztof Hetman, kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora Agencji Rozwoju Przemysłu S.A w Warszawie Oddział w Tarnobrzegu Janusz Miś, przedstawiciel Centrum Obsługi Inwestora przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego Anna Szałkowska, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Krzysztof Głuchowski, Wicestarosta Powiatu Łukowskiego Henryk Lipiec, Burmistrz Miasta Łuków Zbigniew Zemło, Zastępca Burmistrza Miasta Łuków Jarosław Sych.
Na konferencję przybyli także przedsiębiorcy posiadających tereny zarówno w samej strefie jak i na terenie inwestycyjnym w Łazach: współwłaściciele firmy STOK – ROL Krzysztof Sierociuk, Jan Kazana, Arkadiusz Sierociuk, Zofia Żuk – Prezes Zarządu Spółdzielni im. Gen. Kleeberga „Łuksja”, Gerard Kolanowski właściciel firmy Dukessa, przedstawiciele Nowej Piekarni z Łukowa.
Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych jak i regionalnych mediów.
Sama konferencja składa się z dwóch części, pierwszej: na której przypomniano historię powstania zarówno terenu inwestycyjnego w Łazach jak i Podstrefy Łuków, zaprezentowano możliwości jakie niesie ze sobą inwestowanie w strefie oraz nakreślono plany na najbliższą przyszłość związaną ze strefą i drugą: podczas której uczestnicy konferencji udali się na teren strefy, gdzie miało miejsce podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego dla nowego zakładu firmy STOK – ROL.
Wiosną przyszłego roku planowane jest rozpoczęcie inwestycji na terenie inwestycyjny w Łazach przez Spółdzielnię „Łuksję”, a obecnie trwają prace dozbrajające strefę w niezbędne media, współfinansowane ze środków unijnych.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-11-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów