mapa strony   |
SmodCMS

 

Uroczystość pasowania na ucznia klasy I - ZS Czerśl

14 października do uroczystego przyjęcia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego przystąpiło 11 kandydatów: Cołek Jakub, Konieczna Karolina, Król Mikołaj, Mateńka Dominik, Muszyński Mateusz, Muszyński Norbert, Pawlak Maksymilian, Smyk Izabela, Smyk Martyna, Świderski Szczepan oraz Zdziebłowska Patrycja.
Chcąc udowodnić wszystkim obecnym, iż zasłużyli na miano ucznia musieli wykazać się różnymi umiejętnościami i wiedzą. Ten pierwszy w życiu egzamin zdawali przed rodzicami, panią Dyrektor, pracownikami i gronem pedagogicznym szkoły oraz całą społecznością uczniowską. W rolę egzaminatorów naszej królewskiej szkoły wcielili się uczniowie klasy IV: Paulina Dybciak – Królowa, Łukasz Grzywacz – Król, Kamil Modrzewski – ochmistrz uroczystości.
Pierwszaki popisywały się piękną recytacją i śpiewem. Wykazały się znajomością barw narodowych, zasad ruchu drogowego, przestrzegania bezpiecznego zachowywania się w szkole oraz umiejętnością czytania globalnego i liczenia.
Po pomyślnym zdaniu egzaminu, który został nagrodzony brawami, pani Dyrektor zaprosiła uczniów klasy I do złożenia aktu ślubowania na sztandar szkoły.
W imieniu rodziców pierwszaków pani A. Pawlak złożyła gronu pedagogicznemu życzenia owocnej pracy oraz poprosiła o pasowanie dzieci na uczniów.
Pasując dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Czerśli, pani Dyrektor wręczała dzieciom legitymacje szkolne. Uczniowie otrzymali również długopisy, dyplomy i okolicznościowy znaczek. W kronice szkolnej każdy złożył swój symboliczny podpis – odcisk palca.
Po zakończeniu oficjalnej uroczystości, rodzice zaprosili swoje pociechy oraz pracowników szkoły na słodki poczęstunek. W klasie na pierwszaków czekała niespodzianka od rodziców – prezenty!

Życzymy Pierwszoklasistom, by sukcesy gościły w zeszytach i w dzienniczku u wszystkich dzieci, bez wyjątku! Od poniedziałku aż do piątku.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-11-05 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów