mapa strony   |
SmodCMS

 

Przedszkolaki poznają zawód pocztowca i krawca - Przedszkole Gręzówka

Na początku listopada dzieci z grupy „Gwiazdeczek” i „Jagódek” wybrały się na wycieczkę do Łukowa, aby poznać zawód pocztowca i krawca. W tym celu odwiedziły Pocztę i Spółdzielnię im. Gen. Kleeberga „Łuksja”.
Na poczcie zostaliśmy miło przywitani przez panią, która tam pracuje. Oprowadzała ona dzieci po miejscach, których interesanci nie widzą na co dzień. Mieliśmy okazję zobaczyć gdzie wyładowuje się i sortuje listy i inne przesyłki. Widzieliśmy również jak stemplowane są listy. Pracownica poczty pokazała nam bardzo dużo półeczek z listami, w tym również tę, do której trafia korespondencja adresowana do Gręzówki. Przedszkolaki mogły zobaczyć czerwoną skrzynkę nie tylko od zewnątrz. Widziały również co znajduje się wewnątrz skrzynki. Był tam wielki worek, a w nim oczywiście… listy. Korzystając z okazji dzieci wysłały list i życzenia bożonarodzeniowe do Ojca Świętego, a także pozdrowienia do dyrekcji Zespołu Szkół w Gręzówce.
W dowód wdzięczności za miłe spotkanie przedszkolaki podarowały pracownicy, która była naszym przewodnikiem własnoręcznie wykonany kwiatek i podziękowanie. My również dostaliśmy pamiątki z poczty: były to balony i kartki pocztowe. Na pewno przydadzą się, gdyż przed nami Mikołajki, a więc trzeba wysłać zamówienia na prezenty.
Później pomaszerowaliśmy do „Łuksji”, gdzie czekał na nas sympatyczny pracownik, który zaproponował na samym początku przejażdżkę windą na miejsce, gdzie zaczęliśmy nasze zwiedzanie. Mieliśmy okazję zobaczyć na fotografiach jak bardzo zmieniał się wygląd Spółdzielni w przeciągu kilkudziesięciu lat. Następnie dzieci obserwowały proces powstawania odzieży od projektu do uszycia. Poznały pracę krawcowych. Na ogromnych halach produkcyjnych zobaczyły maszyny do szycia, maszyny do cięcia materiałów oraz maszyny do robienie dziurek na guziki.
Panie krawcowe wycięły na maszynie gwiazdeczki i serduszka, które dzieci dostały w ramach upominku. My także wręczyliśmy podziękowanie na ręce pracownika Łuksji, który był tak miły i pokazał dzieciom na czym polega zawód krawca.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-11-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów