mapa strony   |
SmodCMS

 

Droga do zawodu - ZS Gołąbki

Uczniowie trzecich klas gimnazjum stoją przed trudnym zadaniem wyboru dalszej drogi kształcenia i zdobycia zawodu. Szkoła stara się im ułatwić podjęcie tej decyzji poprzez organizację różnych zajęć.
Młodzież z Gimnazjum w Gołąbkach 30 października 2009 r. pod opieką pedagog p. E. Łukasik i p. G. Zielińskiej wyruszyła na poszukiwanie swojej drogi zawodowej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Siedlcach. Oglądali film, który wskazał im sposoby analizowania swoich umiejętności i odkrywania predyspozycji zawodowych oraz wypełnili test zainteresowań zawodowych, którego wyniki klasyfikowały ich do przyszłej działalności zawodowej. Młodzież poznała zakres działań i kompetencji CIiPKZ.
Następnie wszyscy udali się do Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach, gdzie uczniowie oglądali dzieła sztuki sakralnej (obrazy, rzeźby, szaty, naczynia liturgiczne), tym samym mieli okazję również przyjrzeć się pracy kustosza muzealnego. Ostatnim punktem programu była projekcja filmu w Nowym Kinie i posiłek w Mc Donald’s.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: Edyta Łukasik

Opublikowano dnia: 2009-11-10 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów