mapa strony   |
SmodCMS

 

Senioralia w Gminie Łuków

Senioralia w Gminie Łuków

   Seniorzy z klubów seniora w Gminie Łuków po raz drugi obchodzili swoje święto. Z tej okazji spotkali się 19 listopada w Łazach na uroczystości zwanej Senioraliami. Termin wydarzenia nie był przypadkowy, bowiem 14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora i cały listopad dedykowany jest osobom starszym. Spotkanie było okazją do zaprezentowania klubów oraz umiejętności wokalnych i tanecznych jego członków, do wyróżnienia najbardziej aktywnych seniorów, a także do wspólnej zabawy przy domowych wypiekach i muzyce.

   Najdłużej, bo od 2018r. działający na terenie Gminy Łuków klub pn. „Teraz pora na seniora” w Klimkach przygotował na tegoroczną Senioralię pokaz tańca kowbojskiego i skecz „Klub seniora”. Klub działający w Gołąbkach pn. „To jest Nasz czas” wystąpił przed publicznością w układzie Italodisco i z piosenką pt. „Cztery córy tata miał”, zaś członkowie klub z Ryżek „Druga młodość” zatańczyli rock and rolla i zaśpiewali „Hymn seniora”.   

   Podczas Senioraliów odbył się wyjątkowy pokaz mody pn. „Stylowy senior”, podczas którego seniorzy wystąpili w stylizacjach własnego pomysłu. Nie zabrakło w nim kreacji wieczorowych, balowych, biznesowych, a nawet mody dwudziestolecia międzywojennego. W pokazie wzięli udział: panie Janina Cichocka, Danuta Sulej, Marianna Wielgosz, Danuta Szaniawska ipanJan Dybciak z klubu „Teraz pora na seniora”; panie Elżbieta Pepłowska, Barbara Sadło, Janina Czubaszek, Zenobia Jakubiak i panZbigniew Kot z klubu „Druga młodość” oraz panie Jadwiga Siwiak, Zofia Sierakowska, Małgorzata Karwowska, Marianna Grochowska i panEugeniusz Grochowski z klubu „To jest Nasz czas”. 

   Uroczystość była również okazją do rozstrzygnięcia konkursu pt. „Aktywny senior”, w którym seniorzy spośród członków trzech klubów wybrali osoby w sposób szczególny wyróżniające się aktywnością, osobowością i zaangażowane w pomoc innym. Są to:

w klubie seniora „Teraz pora na seniora” panie: Wiesława Stefaniak, Marianna Wielgosz i Barbara Krzyszczak,

w klubie seniora „To jest Nasz czas” panie: Zofia Dudzińska i Bożena Jezierska oraz pan Leszek Szelągowski,

w klubie seniora „Druga młodość” panie: Zenobia Jakubiak i pani Wiesława Laskowska oraz pan Zbigniew Kot.  

   W dniu święta seniora nie mogło zabraknąć życzeń, które do uczestników spotkania skierowali zaproszeni gości – poseł Sławomir Skwarek, senator Stanisław Gogacz i wójt Mariusz Osiak.

   Uroczystość trudno byłoby zorganizować bez pomocy i wsparcia osób i firm. Organizatorzy uroczystości składają podziękowania: sołtysowi Łazów panu Radosławowi Nowickiemu oraz sponsorom: firmie Agro-Top, Zakładom Mięsnym Łuków S.A. i firmie Zielony Gaj Kamil Walczak.

 

 

 

Fot.: kluby seniora „Teraz pora na seniora”, „To jest Nasz czas”, „Druga młodość”.

 

Opublikowano dnia: 2023-11-21 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK, Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2023-11-21
| Wróć do listy artykułów