mapa strony   |
SmodCMS

 

Wojewódzkie mistrzostwa w zapasach w stylu klasycznym - ZS Zalesie

7 listopada w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Zapasach kadetów, młodzików i dzieci w stylu klasycznym. W imprezie wzięło udział 71 zawodników w kategorii wiekowej młodzików i dzieci oraz 30 zawodników w kategorii kadetów z ośmiu klubów zapaśniczych Województwa Lubelskiego:
„Cement-Gryf Chełm”, „Olimp” Janów Lubelski, ŁKS „Orlęta” Łuków, „Tajfun” Ruda Huta, „Suples” Wierzbica, „Czader” Potoczek, LZS „Orzeł” Zalesie.
W rywalizacji indywidualnej zawodnicy z Zalesia zdobyli łącznie 12 medali w kategorii młodzików i dzieci:

  • 3 złote – Czarek Szczygielski, Piotr Osiak, Łukasz Skwarek,
  • 5 srebrnych – Tobiasz Szczygielski, Darek Szczygielski, Przemysław Porębski, Gagik Koczarian, Marcin Kazimierczak,
  • 3 brązowe – Marcin Szczygielski, Maciej Osiak, Rafał Wielgosz. (pozostałe zdjęcia medalistów)

W kategorii kadetów zapaśników z Zalesia reprezentował Łukasz Krasuski, który w kategorii wagowej do 66 kg. Zdobył brązowy medal.

Gmina Łuków - foto


Zalesie podczas turnieju gościło również utytułowanych zawodników polskich zapasów, którzy obecnie są trenerami klubowymi. Podczas uroczystego otwarcia zawodów Dyrektor Zespołu Szkół w Zalesiu pani Grażyna Grula powitała polskich olimpijczyków Andrzeja Głąba srebrnego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Seulu 1988r., Andrzeja Truszkowskiego olimpijczyka z Aten 2004r., Piotra Jabłońskiego olimpijczyka z Atlanty 1996r.

Gmina Łuków - foto


Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach odbyły się w Zalesiu po raz drugi. Turniej w poprzednim roku cieszył się również dużą popularnością. Dzięki inicjatywie władz klubu LZS „Orzeł” Zalesie, UKS Zalesie, oraz poparciu władz szkoły imprezy zapaśnicze odbywają się cyklicznie od kilku lat. W bieżącym roku odbędzie się jeszcze Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy na który organizatorzy serdecznie zapraszają.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2009-11-16 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów