mapa strony   |
SmodCMS

 

Wycieczka do Łukowa - ZS Czerśl

12 listopada, dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Czerśli, została zorganizowana wycieczka do Łukowa do kina Oaza i do Muzeum Regionalnego.
W kinie Oaza w niezwykły świat czarów przenieśliśmy się dzięki pięknej ekranizacji książki A. Maleszki „Magiczne drzewo”. Zaczarowane krzesło spełniające życzenia, latające dzieci, zjeżdżalnia wydobywająca się z dna morza, dobra gra młodych aktorów, ukazanie takich wartości jak dobro, miłość to zalety tej niezwykłej baśni. O tym, że młodym widzom podobał się film świadczyły liczne okrzyki zachwytu podczas projekcji.
Po dawce dobrego humoru wybraliśmy się do Muzeum Regionalnego w Łukowie. Podzieleni na dwie, bardzo liczne grupy obejrzeliśmy ekspozycje: Łukowska Kra Jurajska, Tęsknota za białą chatą oraz wystawę zorganizowaną przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej oddziału w Lublinie pt. „Zaplute karły reakcji”.
W zbiorach muzeum znajdują się eksponaty z dziedziny tkactwa ludowego, rzeźba, narzędzia rolnicze z przełomu XIX i XX wieku, malarstwo ludowe, amonity, eksponaty z zakresu historii, fotografie, plakaty.

Wszyscy uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i zadowolenia z razem spędzonego czasu.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-11-17 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów