mapa strony   |
SmodCMS

 

"Pluszowy miś zastukał do przedszkolnych drzwi" - Przedszkole Gręzówka

„Pluszowy miś , z wystawy miś
na spacer chciał , do dzieci iść
a że był zuch , ten dzielny miś
zastukał do , przedszkolnych drzwi”

A zastukał on w swoje 107 urodziny do grupy „Jagódek”. I to nie jeden miś, bo było ich tyle co dzieci i pań w grupie. Wszystkie przedszkolaki tego dnia przyszły ze swoimi pluszakami i z radością pokazywały im swoich kolegów i koleżanki, a także zabawki, którymi chętnie się bawią. Myślały, że uda im się je zapoznać z Komisarzem Misiem, który ze względu na dużo obowiązków, gościł w naszym przedszkolu tydzień wcześniej.
W tym tak uroczystym dniu na pluszowe misie czekało wiele atrakcji: były tańce do ulubionych piosenek, zabawy z chustą animacyjną, na której tańczyli i skakali dostojni jubilaci, a dzieci śpiewały:

„Klawy do zabawy , zwyczajny , z wystawy
Pogodny i wesoły , niesforny mały miś
Radosny i kochany , maluchom , oddany
Odważny i wesoły , nieduży śmieszny miś”.

Odbyło się wiele konkursów. Oczywiście były również nagrody. Nadszedł czas na chwilę relaksu po obiadku. Następnie przyszły do naszej grupy dziewczynki: Andżelika, Justyna i Ula, które w ramach programu „Poczytaj, mi przyjacielu” przeczytały średniakom historyjkę o przygodach mieszkańców Stumilowego Lasu, której bohaterem - jak łatwo się domyśleć - był Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. Dziewczynki przygotowały „Jagódkom” obrazki z misiami, a zadaniem przedszkolaków było jak najładniej je pokolorować. Nasze „czytajki” pamiętały o zbliżających się Andrzejkach i przeprowadziły dla 4-5-latków i ich misiów kilka wróżb. Było wiele radości i śmiechu. Na koniec zabawy każde dziecko zrobiło dla swojego misiaczka mini torcik. Dzieciom i misiom tego dnia ciężko było rozstać się z przedszkolem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pluszowe misie też odwiedzą Przedszkole w Gręzówce.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-12-01 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów