mapa strony   |
SmodCMS

 

Szkolny dzień bezpieczeństwa - SP Świdry

26 listopada 2009r. został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Świdrach, już po raz kolejny Szkolny Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem ,,Bezpieczeństwo = życie”
Uczniowie klasy III przedstawili pouczającą inscenizację o znaczeniu odblasków dla użytkowników drogi. Przekonywali zebranych o tym, aby dla własnego bezpieczeństwa każdy, kto porusza się drogą po zmierzchu używał odblasków. Dobrze by było, aby zapanowała „moda na świecenie na jezdni”, dzięki czemu podczas jesienno - zimowych wieczorów użytkownicy drogi byliby z daleka widoczni.
Uczniowie klasy V z Koła Wychowania Komunikacyjnego zaprezentowali skutki bezmyślnego zachowania się na drodze. W celu pobudzenia wyobraźni widzów i ostrzeżenia o konsekwencjach nieprzemyślanych na jezdni zachowań wystąpili poszkodowani – dzieci z klasy ,,O”, których przygotowała do występu ,,udzielając fachowej pomocy medycznej i opatrując rany” pani Marianna Łukasik (opiekun szkolnego koła PCK).
Następnie został podsumowany rok 2008 na polskich drogach.
Policyjne dane statystyczne dotyczące liczby wypadków, zabitych i rannych są mało optymistyczne. Główne przyczyny wypadków to bezmyślność, brawura oraz nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Celem organizacji takiego dnia jest:

  •  wzrost świadomości dzieci o zagrożeniach czyhających na niego na drodze,
  •   rozwijanie zainteresowań uczniów problemami bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
  •  kształtowanie prawidłowej postawy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Głównym organizatorem Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa była p. Agnieszka Śledź – nauczyciel techniki przy współpracy z p. Edytą Łukasik – pedagogiem szkolnym.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: Agnieszka Śledź

Opublikowano dnia: 2009-12-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów