mapa strony   |
SmodCMS

 

Spotkanie opłatkowe w Gminie Łuków

Spotkania opłatkowe w zakładach pracy, zwane także „zakładowymi wigiliami” to tradycja w większości firm. W Urzędzie Gminy Łuków tradycją są spotkanie opłatkowe w których obok pracowników uczestniczą także emeryci.
Zawsze, czy to na spotkanie opłatkowe przed Bożym Narodzeniem czy tzw. „jajeczko” przed Wielkanocą zapraszamy osoby, które pracowały w naszym urzędzie, a obecnie przebywają na emeryturze – informuje Zastępca Wójta Gminy Wiktor Osik. Ze względu na różne okoliczności nie zawsze wszyscy przybywają, ale zapewniam, że zawsze wszyscy są mile widziani.
Tak było i podczas tegorocznego spotkania opłatkowego, które miało miejsce 23 grudnia.
Obok pracowników Urzędu Gminy Łuków, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnego Zespołu Oświatowego w spotkaniu uczestniczyli także emeryci, a wśród nich Bronisław Okniński – najstarszy żyjący pracownik Urzędu Gminy Łuków.
Pan Bronisław ma 88 lat – mówi wójt Wiktor Osik – i był uczestnikiem wszystkich zmian w terenowej administracji samorządowej i państwowej w Polsce w okresie powojennym. Zaczynał pracę w Gminie Gołąbki z siedzibą w Łazach, a po likwidacji gminy pracował w Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej w Aleksandrowie. Po likwidacji gromad w 1972 roku był pracownikiem w Urzędzie Gminy w Łukowie. Najdłużej zajmował się prowadzeniem meldunków i ewidencji ludności. Znany był z doskonałej pamięci. Często nie zaglądał do dokumentów, aby podać datę urodzenia mieszkańców z rejonu gromady Aleksandrów.
Miłym akcentem tegorocznego spotkania był okolicznościowy tort z okazji 60 rocznicy powstania biblioteki gminnej, przygotowany przez Alicję Śledź – dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej.

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-12-29 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów