mapa strony   |
SmodCMS

 

Uroczyste jasełka - SP Świdry

22 grudnia 2009 uczniowie kl. II i V zaprosili na uroczyste jasełka, którym przewodziło hasło „Pokój ludziom, pokój światu, choćby na tę jedną noc”. W świątecznej scenerii opracowanej przez p. Elwirę Sosnowską, pojawiły się postaci z bożonarodzeniowej szopki. Tradycyjnie Maryi, Dzieciątku i św. Józefowi towarzyszyli pastuszkowie, oddali pokłon Trzej Królowie oraz skarby swojego życia przynieśli popularni bohaterowie znanych baśni – Pinokio, Kopciuszek, Pszczółka Maja, Ołowiany Żołnierzyk, Jaś z Małgosią i innymi. W asyście Małego Dzieciątka nie zabrakło również Anielskiego Chóru i maleńkich Śnieżynek. Wszyscy kolędowaliśmy wraz z „Flecikami” op. p. Barbarę Gajo i p. Elżbietę Soszka i przy akompaniamencie gitary wspólnie z p. Bogumiłą Łukasik. Uczniowie złożyli serdeczne życzenia „…niech ta Noc odmieni wszystkich i ociepli chłodne serca, niech popłynie łza wzruszenia – maleńka, ale szczera…”.
Uroczystość przygotowały Elżbieta Soszka i Elżbieta Goławska. Niepowtarzalny nastrój stwarzały staropolskie kolędy, pomysłowe stroje małych artystów i świąteczna dekoracja sali gimnastycznej. Zabierając głos, Pani dyrektor podziękowała za przygotowanie jasełek, podkreśliła, że występ uczniów klasy II jest prezentacją artystycznych umiejętności w ramach Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.
Świąteczno – noworoczne życzenia Pani dyrektor dla uczniów, rodziców i pracowników szkoły „kończyły” bożonarodzeniową uroczystość.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-01-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów