mapa strony   |
SmodCMS

 

Człowiek jest tyle wart, ile da z siebie innym - ZS Gołąbki

W mroźne popołudnie uczniowie z Zespołu Szkół w Gołąbkach pojawili się na Oddziale Dziecięcym SPZOZ w Łukowie. Oczywiście nie w roli pacjentów, lecz gości. Przybyli tam, by odwiedzić i miło spędzić czas z pacjentami obecnymi na tym oddziale.
Spotkanie rozpoczęło się przekazaniem na ręce ordynator oddziału pani doktor Anny Kołodziej prezentów: zabawek i książek przeznaczonych dla małych pacjentów. Następnie młodzież z koła teatralnego zaprezentowała krótki program artystyczny. Występy młodych aktorów rozweseliły smutne i zbolałe twarze maluchów.
Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs czytelniczy. Mali pacjenci z radością udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące wysłuchanych bajek. Największych emocji dostarczyły zebranym zajęcia plastyczne. Wszyscy pacjenci -starsi i młodsi- chwycili za pędzle i dali upust swoim talentom plastycznym. W radosnej i twórczej atmosferze powstawały dziecięce wyobrażenia baśniowego świata.
Młodzież doskonale sprawdziła się w roli wolontariuszy, którzy chcą i potrafią pomóc zapomnieć cierpiącym pacjentom o ich dolegliwościach. Spotkanie przebiegło w życzliwej i ciepłej atmosferze. Jego inicjatorem był opiekun Szkolnego Koła Caritas pan Jarosław Skrzyszewski.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: M. Chołost

Opublikowano dnia: 2010-02-05 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów