mapa strony   |
SmodCMS

 

Szóste spotkanie Comeniusa- Denizli, Turcja - ZS Czerśl

Szóste już spotkanie Comeniusa odbyło się w dniach 23-27 marca w Denizli w Turcji.
W tę długą i egzotyczną podróż tym razem udały się panie: Aneta Połeć, Anna Ciołek, Lidia Kucharska i Natalia Łukasik.
Nauczycielki po kilkugodzinnej podróży samolotem z przesiadką w Istambule, dotarły do Antalyi- stolicy tureckiej riwiery. Antalya okazała się być przepięknym miastem rozciągającym się wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego i południowych podnóży gór Taurus. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu miasta, panie udały się w ponad pięciogodzinną podróż autokarem do Denizli.
Gospodarze niezwykle serdecznie przyjęli gości i pokazali Turcję i swój region z jak najlepszej strony, obalając wszelkie stereotypy.
Uczniowie i nauczyciele partnerskiej szkoły podstawowej w Denizli, okazali się bardzo otwarci, radośni i spontaniczni.
Organizatorzy pokazali największe atrakcje turystyczne regionu, takie jak: Pamukkale zwane lokalnie Bawełnianą twierdzą, a słynącą z trawertyn i gorących źródeł, Laodikyę z ruinami starożytnego miasta, Karahayit z gorącymi źródłami wód mineralnych, Afrodisias z ruinami starożytnej Afrodyzji, które należą do najpiękniejszych pozostałości kultury antycznej w Azji Mniejszej, Buldan słynący z produkcji tekstyliów.
Tureccy nauczyciele zadbali również o to, aby zapoznać gości z Europy z turecką kulturą. Zaprosili ich do meczetu i opowiedzieli o rytuałach związanych z religią muzułmańską. Młodzież ze szkoły średniej w Buldanie, zaprezentowała obrzęd tradycyjnego, tureckiego wesela, tańce ludowe oraz stroje. W Buldanie również przybyli mieli okazję zobaczyć zakład tkacki, gdzie ręcznie wytwarza się tkaniny i zwiedzić tradycyjny dom turecki. Przy każdej okazji serwowane były dania z tureckiej kuchni.
Była to wyprawa pełna wrażeń. Turcja to piękny kraj z bogatą tradycją i serdecznymi mieszkańcami.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-04-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów