mapa strony   |
SmodCMS

 

Wiosna z Brzechwą i Tuwimem … - ZS Krynka

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, zawsze z niecierpliwością i nadzieją oczekiwana przez wszystkich. Często jej pierwszy dzień jest dla uczniów okazją do wagarów.
Uczniowie naszej szkoły pokazali, że może być inaczej. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się uroczystym apelem, podczas którego Pan Dyrektor przekazał Samorządowi Uczniowskiemu symboliczny klucz do szkoły. Uczniowie przejęli władzę, ale też stali się odpowiedzialni za całą ich społeczność. Następnie odbyła się prezentacja nowego grona pedagogicznego i pracowników szkoły, wybranych spośród uczniów klas trzecich gimnazjum.
Po pierwszym dzwonku rozpoczęły się lekcje. Były one inne niż zawsze. Nowe grono pedagogiczne z wielkim entuzjazmem zabrało się do wykonywania obowiązków, wykazując się przy tym dojrzałością i odpowiedzialnością. Zajęcia prowadzono w przedziwnych salach lekcyjnych, m.in. w Planetarium, klasie Krasnoludków i Gumisiów. Nowi nauczyciele przygotowali też lekcję dla Rady Pedagogicznej. Będzie ona niezapomniana dla wszystkich.
W drugiej części imprezy odbyły się prezentacje poszczególnych klas, podczas których uczniowie udowodnili, że wiersze są doskonałym materiałem na inscenizacje. Utwory J. Tuwima: „Dwa Michały|”, „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Zosia Samosia” i J. Brzechwy: „Kłamczucha”, „Kwoka”, „Leń”, „Na straganie”, „Okulary”, „Ptasie radio” przedstawiono poprzez śpiew i taniec. Przygotowane inscenizacje zaskoczyły wszystkich oryginalnością i pomysłowością. Swój program zaprezentował także chór szkolny. Na finał nauczyciele zaśpiewali piosenkę „Fantazja”. Jej wykonanie wzbudziło ogólny entuzjazm i poderwało całą społeczność uczniowską do zabawy.
Ten słoneczny dzień upłynął w niezwykłym, wiosennym nastroju, a uczniowie zdali wyśmienicie egzamin z samodzielności i odpowiedzialności.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-04-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów